Делегація з Диканщини вивчала досвід Білозірської ОТГ

Черговий район Полтавщини нарешті стає на шлях децентралізації. Поки що в області залишається 5 районів, де не створено жодної об’єднаної територіальної громади. Має покращити статистику Диканщина. Фахівці Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно із керівництвом району розпочали експертний супровід створення фінансово-спроможної громади.

За планом увесь невеличкий район увійде до складу Диканської ОТГ. Задля більшої наочності переваг децентралізації в сільській місцевості був організований стаді-тур представників виконавчої влади та місцевого самоврядування із згаданого району на Черкащину. Очолив делегацію Володимир Шкарбань, голова Диканської РДА. Візит полтавців розпочався із  засідання круглого столу «Кращі практики об’єднання в територіальні громади на прикладі Черкаських громад». Головним спікером тут був Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Також полтавці вивчали досвід Білозірської ОТГ (Черкаський район). Володимир Мицук, голова громади, ознайомив з оновленою інфраструктурою, роботою виконавчого комітету та діяльністю ЦНАПу. Не могли оминути гості й чергову «родзинку» Білозір’я – «сонячне дерево». Це оригінально стилізований пристрій, який переробляє сонячну енергію у звичайну і дає змогу підзарядити гаджети в центральному сквері села.

Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС: «Білозірська громада є багато в чому схожою на майбутню Диканську. Приміром, обидві розташовані від своїх обласних центрів приблизно на однаковій відстані, що обумовило потрапляння до відповідних госпітальних округів. Нам важливо було показати реалізовані можливості та потенціал громади, яка стала одним з піонерів реформи ще у 2015-ому. Сподіваюся, земляки Гоголя скористаються досвідом побаченим на батьківщині Кобзаря та успішно реалізують прагнення створити фінансово-спроможну громаду. Все таки лише бренд «Диканька» додає умовних стартових балів для розвитку майбутньої успішної ОТГ».

Приєднані зображення:

Область:

Полтавська область Черкаська область

Джерело:

Читайте також:

15 липня 2025

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...

Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...

15 липня 2025

11 років на кордоні з війною

11 років на кордоні з війною

Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...

14 липня 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...