Геннадій Зубко: У деяких ОТГ рівень доходів на одного мешканця у півтора рази вище, аніж у Києві, і вдвічі, аніж у Дніпрі

Україна змінюється. Реформа децентралізації створює на рівні країни нову систему менеджменту. Таким чином залучаємо нову якість управлінських кадрів. Реформа подолала точку неповоротності. Громади отримали можливість управляти власним розвитком в інтересах своїх мешканців.
 На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко у рамках підсумкової прес-конференції.

За його словами, децентралізація формує новий життєвий простір для 6 млн громадян, які об’єдналися у 704 ОТГ. «В Україні з’явилось 704 нових активних лідерів, які розбудовують ландшафт зростання на управлінській мапі країни. Регіони-лідери за кількістю створених ОТГ є  Дніпропетровська, Житомирська, Волинська, Тернопільська, Полтавська та Хмельницька області», - зауважив Зубко.

Він відзначив посилення інституційної спроможності ОТГ на законодавчому рівні, зокрема прийняття 7 базових законів. «Фінансова децентралізація сприяла зростанню місцевих бюджетів до 192 млрд гривень, а кошторисів громад – до 9,3 млрд. Вперше місцеві бюджети склали 50% від державного бюджету. Важливо, що в ОТГ зростають доходи на кожного мешканця. У деяких громадах цей показник сягає 8 тисяч гривень, що у півтора рази вище, аніж у Києві і – удвічі, аніж у Дніпрі. Окрім того, державна фінансова підтримка громад у 2018-му зросла до 18,5 млрд гривень. Ці кошти – можливість змінити якість життя людей», - зауважив Зубко.

Він відзначив, що децентралізація посилила реформу освіти. Маркерами нової якості освіти є 476 опорних школи, 152 з яких – в ОТГ. «Прагнемо створити в Україні нову філософію навчання. Це – проект Нового освітнього простору, започаткованого спільно з МОН 2017 року. Маємо 115 проектів зі створення НОП. Найбільше – у Донецькій області (8), Тернопільській (5), Полтавській (4), Дніпропетровській (3)», - зазначив урядовець.

За його словами, в Україні вже створено 734 ЦНАП (56 з яких в ОТГ). «Наша мета зробити адміністративну послугу сучасним сервісом, зручним, швидким, прозорим і доступним для всіх», - підкреслив Зубко.

На його думку, важливе завдання реформи – забезпечити безпеку громадян. «Разом із ДСНС запроваджуємо нові підходи до створення мережі безпеки на рівні громад. Ідеться про створення Центрів безпеки громадян, до складу яких увійдуть пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, а за потреби - ФАП. У 2017 році лише із залученням коштів ДФРР та субвенції на розвиток ОТГ маємо 9 таких центрів», - зазначив він.

23.01.2018 - 15:32 | Переглядів: 10796
Геннадій Зубко: У деяких ОТГ рівень доходів на одного мешканця у півтора рази вище, аніж у Києві, і вдвічі, аніж у Дніпрі

Теги:

Геннадій Зубко

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Читайте також:

21 травня 2026

Реформа публічних інвестицій: головні ризики та 5 рішень від 523 громад

Реформа публічних інвестицій: головні ризики та...

В Україні триває трансформація системи управління публічними інвестиціями. Цей процес покликаний змінити підходи до...

21 травня 2026

Мінрозвитку розпочало підготовку Державної програми підтримки прифронтових територій та територій відновлення

Мінрозвитку розпочало підготовку Державної...

Мінрозвитку розпочало підготовку першої Державної програми підтримки прифронтових територій та територій...

20 травня 2026

Управління в умовах війни, енергетика та нові фінансові інструменти: українські громади зміцнюють партнерство з Польщею

Управління в умовах війни, енергетика та нові...

Представники громад Харківської, Сумської, Дніпропетровської та Закарпатської областей у складі делегації,...