Бездрицька ОТГ: досвід вирішення проблем, з якими зіштовхнулась громада

Бездрицька та Токарівська сільські ради Сумського району вирішили об’єднати зусилля та «йти по життю разом». За словами голови Бездрицької ОТГ Олександра Маркіна, за півтора року роботи у громаді відбулося багато змін, вдалося вирішити більшість раніше не вирішуваних питань

На початку створення громади, розповів керівник Бездрицької ОТГ, люди боялися оптимізації дитячих садків, шкіл та медичних закладів. Але ОТГ залишила на своєму балансі всі установи, які отримала у спадок від Сумської районної ради, – 4 заклади освіти, 2 амбулаторії загальної практики та медицини, 3 заклади культури. Всі вони продовжили свою роботу тим же складом працівників, що і до об’єднання. Більше того, громада робить все можливе для їх модернізації.

Так, у Бездрицькій ЗОШ за рахунок коштів ДФРР цьогоріч були замінені вікна та двері, утеплений та розфарбований фасад. Бездрицький дитсадок теж повністю реконструювали – комплексно утеплили та розфарбували за рахунок місцевого бюджету. Вже виготовлені проекти щодо комплексного утеплення і реконструкції Токарівської ЗОШ та ДНЗ. Роботи розпочнуться у 2018 році.

Первинна медична ланка у громаді укомплектована – функціонує 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Токарівська та Бездрицька. Покращувати надання медичних послуг громада почне з будівництва нового закладу – Бездрицької амбулаторії, яка наразі функціонує на базі приміщення, якому майже 100 років. Місце для будівництва вже визначено.

У наступному році планується комплексне утеплення та реконструкція Токарівської амбулаторії, відповідна документація вже розроблена. Вторинну медичну допомогу мешканці громади отримують за рахунок субвенцій перерахованих у Сумську районну клінічну лікарню.

Кадрова проблема в громаді відсутня, зазначив керівник ОТГ. Необхідна кількість фахівців працює і в Токарях, і в Бездрику.

У 2017 році за рахунок коштів розвитку інфраструктури  відремонтовано дорожнє покриття  відрізку дороги Суми-Токарі-Битиця та три дороги в селі Бездрик.

Проблемне питання незадовільної якості питної води в селі Токарі громада планує вирішити за рахунок підключення водогонів села Токарі до Токарівського водозабору міста Суми. До 2017 року село Бездрик на 90% мало централізовану подачу води, окрім двох вулиць, на які вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та розпочато роботи.

Сплата ПДФО за місцем роботи, а не в громаді – проблема усіх громад, які географічно розташовані поблизу центрів обласного значення. Близько 500 мешканців громади працюють в місті Суми, за підрахунками майже 4 млн. гривень надходжень втрачає ОТГ. І на додачу витрачає кошти місцевого бюджету на надання освітянських та медичних послуг родинам, які працюють за межами громади. На думку Олександра Маркіна, цю проблему можна вирішити за рахунок створення нових робочих місць та покращення якості умов праці, внесенням змін до Бюджетного Кодексу або шляхом укладання угоди про співробітництво з територіальною громадою міста Суми.

Бездрицька ОТГ поки що відклала питання створення ЦНАПу. Мешканці громади отримують всі послуги в районному ЦНАПі за рахунок субвенцій – це інший бік медалі географічного розташування громади поблизу міста.

Подібна ситуація і з Центром безпеки громади. Обслуговує територію Бездрицької ОТГ Сумський районний підрозділ ДСНС та ДСНС загін ПАТ «Сумихімпром». Над створенням «мініцентру безпеки» – відділу поліції громада працює спільно з місцевим агровиробником, вже знайдено потрібне приміщення, планується закупівля необхідного матеріально-технічного оснащення.  А поки в громаді патрулює загін самооборони, який, за потреби, чергує і вночі. Загін працює офіційно, посвідчення членів зареєстровані в поліції.

Співпрацює громада з 3 громадами Сумського району Нижньосироватською, Хотінською та Миколаївською, але поки що «неофіційно». Як зазначив Олександр Маркін, беручи до уваги досвід Недригайлівської та Краснопільської ОТГ, які уклали договір про міжмуніципальне співробітництво, і розділили між собою видатки на виготовлення проектно-кошторисної документації, вже є думки щодо укладання подібної угоди зі своїми громадами-партнерами з юридичною допомогою Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На наступний рік Бездрицька ОТГ має бюджет розвитку у сумі близько 5,5млн. гривень. Окрім зазначених проектів, планує виготовлення детальних планів територій сіл Бездрик та Токарі.

Область:

Сумська область

Громади:

Бездрицька сільська об’єднана територіальна громада Бездрицька територіальна громада

Джерело:

Сайт Сумської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 липня 2021

Як впливати на владу та робити зміни в громаді - одинадцятий ефір проекту "Громада"

Як впливати на владу та робити зміни в громаді...

Децентралізація має відбуватись і на рівні громади. Мешканці повинні мати інструменти, за допомогою яких будуть...

27 липня 2021

Інвестиції та розвиток підприємництва: Дрогобицька громада створила інвестиційну візитівку

Інвестиції та розвиток підприємництва:...

У Дрогобицькій громаді представили проєкт "Інвестиційна візитівка" (ПЕРЕЙТИ), метою якого є залучення інвестицій та...

27 липня 2021

XVІ Український муніципальний форум - онлайн-трансляція

XVІ Український муніципальний форум -...

27-29 липня В Одесі проходить XVІ Український муніципальний форум, який продовжує багаторічну традицію Асоціації міст...

27 липня 2021

Як долучити старшокласників до розробки проектів розвитку шкіл - практика Полтавщини

Як долучити старшокласників до розробки...

  Рада Європи спільно з Мінрегіоном започатковує серію публікацій про Кращі практики – переможці конкурсу...

27 липня 2021

30 громад Львівщини отримали запрошення взяти участь у першому відборі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

30 громад Львівщини отримали запрошення взяти...

Перший відбір Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування»...