Представники ОТГ Одещини вивчали основи комунікацій

Представники об’єднаних територіальних громад Одеської області 15 грудня взяли участь у тренінгу «Співпраця влади, громади та ЗМІ: як налагодити діалог», який організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Учасники заходу обговорили покращення діалогу між органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством та ЗМІ, висвітлення діяльності громад в ЗМІ, роботу з соціальними медіа та їх роль у розбудові прозорості влади, функціонування власних ЗМІ в ОТГ для інформування населення про досягнення громад. Крім того, представники громад проаналізували ситуацію у сфері комунікацій у своїх громадах та напрацювали основні напрямки подальшої роботи у реалізації стратегій комунікації.

«На сьогодні висвітлення роботи об’єднаних громад як у засобах масової інформації, так і для мешканців громад є одним з першочергових завдань місцевої влади. Функціонування ОТГ, з одного боку, перебуває під прискіпливим оком критиків і скептиків, а з іншого – без довіри та постійної продуктивної комунікації з громадянами побудувати щось нове, реалізувати реформу – практично неможливо», - наголосила у вступному слові директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен.

У свою чергу, радник з комунікації Одеського ЦРМС Євгенія Генова зазначила, що рівень інформування громадян та ЗМІ, за якого громадам подекуди доводиться «гасити пожежі» через конфліктні ситуації, не є задовільним, тож працювати потрібно на випередження: «Мешканці громад мають право знати, що зроблено, що робиться і що буде робитися за місяць, за рік, за п’ять років і так далі. А для цього необхідно, аби діалог з громадськістю був сталим, конструктивним і своєчасним. Ви не маєте права орієнтуватися лише на одну цільову аудиторію, забуваючи про інші, або ж інформувати людей про важливі події в громаді із запізненням. Пам’ятайте, що відсутність інформації одразу породжує чутки і невдоволення, боротися з якими – справа нелегка, тож розповідайте про себе вчасно і не бійтеся залучати людей до активної участі і роботі громади».

Під час презентації своїх громад учасники тренінгу – а це як ОТГ, яким виповнилося уже два роки, так і ті, які відсвяткували рік, а також зовсім нові громади, де вибори відбулися півтора місяці тому, - наголосили на головних проблемах, першою з яких назвали відсутність швидкісного Інтернету у селах.

«Для нас це чимала проблема, хоча ми над цим працюємо. У села все ще не дійшов прогрес XXI століття, і, звісно, це неприпустимо. Поки що ми вирішили, що придбаємо телевізори для наших сіл, встановимо їх у приймальнях старост і показуватимемо там короткі фільми про роботу нашої громади. Відеоролики плануємо виготовляти самотужки. Ми відчуваємо, що люди терміново потребують інформації, а районної газети для цього не вистачає», - розповіла заступник селищного голови Великомихайлівської ОТГ Світлана Слюсенко.

Інша проблема – кадрове питання, адже за штатним розкладом в ОТГ уважно стежать депутати. «Ми сьогодні остаточно переконалися у тому, що для того, аби виконувати таку роботу, потрібна, як мінімум, одна штатна одиниця. Звісно, ми й раніше розуміли, що це важливо, але завжди не вистачає часу і рук. Тепер будемо намагатися надати аргументи депутатам для того, щоб така штатна одиниця була виділена», - зауважила секретар Маразліївської ОТГ Антоніна Топор.

З цікавістю учасники тренінгу послухали історії про досвід тих громад, де вже є певні напрацювання у сфері комунікації: наприклад, Авангардівська ОТГ, хоча й нещодавно пройшла перші вибори, активно займається висвітленням своєї діяльності у соцмережах, а також випускає щомісячну безкоштовну газету для своїх мешканців, засновником якої є комунальне підприємство. Нещодавно з’явилася газета і в Березівській міській ОТГ, а в Коноплянській громаді популярністю користуються випуски місцевих новин у Youtube. Розглянули і досвід Балтської ОТГ, сторінка якої у Facebook за два роки стала найпопулярнішою серед громад області, а також досвід випуску інформаційних бюлетенів у селах Маразліївської ОТГ.

«Я лише нещодавно прийшов на роботу, тільки місяць минув, і все думав, чи не створити сторінку громади в Facebook, чи, може, й газету невелику робити треба. А тепер завдяки цьому заходу дізнався, що колеги вже чимало зробили, є корисний досвід, так що тепер – до праці», - розказав після тренінгу спеціаліст з питань виконавчої роботи Старокозацької ОТГ Павло Осматескул.

Зазначимо, що до кінця цього року серед об’єднаних громад буде проведено анкетування з метою визначення пріоритетних тем у сфері комунікації, яким будуть присвячені тренінги Одеського ЦРМС у наступному році.

18.12.2017 - 12:25 | Переглядів: 7944
Представники ОТГ Одещини вивчали основи комунікацій

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 травня 2022

В’ячеслав Негода отримав нагороду імені Єжи Регульського

В’ячеслав Негода отримав нагороду імені Єжи...

Сьогодні у польському місті Лодзь заступнику Міністра розвитку громад та територій України В’ячеславу Негоді вручили...

27 травня 2022

В’ячеслав Негода та Ґжегож Пуда провели зустріч у Варшаві

В’ячеслав Негода та Ґжегож Пуда провели зустріч...

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та Міністр фінансів і регіональної політики Польщі...

27 травня 2022

«Логічно, щоб ми стали членом ЄС», – Олексій Чернишов шведському виданню Dagens Nyheter

«Логічно, щоб ми стали членом ЄС», – Олексій...

Минулого тижня Президент України Володимир Зеленський направив представників України до столиць ЄС напередодні...

27 травня 2022

Оновлено актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що в оточенні

Оновлено актуальний перелік громад у районах...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО)...