Дві громади Сумщини уклали угоду про міжмуніципальне співробітництво

В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, підписано угоду про міжмуніципальне співробітництво між Краснопільською та Недригайлівською громадами.

Угода передбачає виготовлення проектно-кошторисної документації, необхідної для будівництва центрів безпеки громад на зазначених територіях. В подальшому планується подача проекту будівництва цього об’єкту для участі у конкурсі на виділення коштів з ДФРР.

Центр безпеки громад подібної конфігурації є одним з перших в України з таким функціональним навантаженнями та п’ятьма компонентами:

  1. екстрена допомога,
  2. поліція,
  3. державна служба надзвичайних ситуацій,
  4. рятувальні загони,
  5. система відеонагляду та реагування на кризові ситуації.

Донецька, Вінницька та Сумська області наразі розробляють первинну концепцію створення таких центрів. Директори регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування входять до міжвідомчої робочі групи, яка утворена при Мінрегіоні за ініціативи заступника міністра Льва Парцхаладзе. Наразі готується повний пакет документів для запуску цього проекту на території трьох зазначених областей.

За основу проекту була взята модель пожежної станції в місті Ассе, муніципалітет розташований в бельгійській провінції Фламандський Брабант. Бельгійський проект розроблений в 2014 році архітектором Філіпом Дюжарденом з компанії Franki Construct. Місто Ассе має населення 29 558 чол., площа 49,64 кв. км, щільність населення 595 жителів на кв. км. За характеристиками Ассе дуже схоже на звичайний український районний центр. Оригінальний проект займає площу понад 8 тис. кв. м, проте варіант для Недригайлівської та Краснопільської ОТГ планується значно меншим за розміром. Можливо, наступні об'єднані територіальні громади в Сумській області будуть планувати більші за розміром станції, проект це дозволяє.

Орієнтовна площа проекту буде трохи більше 500 кв. м. Там будуть кімнати і для відпочинку, і для прийому їжі, і душові, і окремо конференц-зала.

Створення центрів безпеки громади (ЦБГ) є доцільним в ОТГ з кількістю населення від 12-15 тис. чоловік – за умови, що більшість населення проживає в адміністративному центрі ОТГ.

Як розповів керівник Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук, де подібний центр має з’явитися одним із перших, на сьогодні в громаді діють добровільні пожежні частини. Їх функція – лише гасіння пожеж. Проте навіть у цьому вони обмежені, потребують реформування і відповідей на ті виклики, які перед ними стоять. Звичайно, хочеться розширити їх функціональні можливості до рятувальних робіт, до попередження якихось надзвичайних ситуацій. Такі центри – це те, чого зараз потребує кожна сільська рада. Вони працюватимуть, починаючи з ліквідації аварійних дерев і завершуючи боротьбою з негодою. Тож наразі перший етап – буде замовлення на розробку робочого проекту. Далі – опрацювання того, як будуть взаємодіяти служби, який буде штат та як саме буде функціонувати цей центр.

Підписання цієї угоди – тільки початок співпраці двох громад, зазначив голова Недригайлівської ОТГ Ігор Остапчук. У подальшому в планах – об’єднати фінансову спроможність Краснопільської та Недригайлівської громад для вирішення інших важливих соціальних проблем.

Угода буде надіслана до Мінрегіону для внесення до відповідного реєстру упродовж 5 робочих днів, а також винесена на розгляд депутатів в обох радах зазначених громад, сесії в яких планується провести 22 грудня 2017 року.

Під будівництво центру безпеки громад у Краснопільській та Недригайлівській ОТГ уже виділили земельні ділянки. Окрім цих двох громад, створити на своїх територіях подібні центри виявили бажання ще чотири ОТГ Сумщини.

15.12.2017 - 15:57 | Переглядів: 16316
Дві громади Сумщини уклали угоду про міжмуніципальне співробітництво

Приєднані зображення:

Теги:

співробітництво співробітництво практики

Область:

Сумська область

Громади:

Краснопільська селищна об’єднана територіальна громада Недригайлівська селищна об’єднана територіальна громада Краснопільська територіальна громада Недригайлівська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...