Країни-члени ОЕСР визнали успішність децентралізації в Україні, - Зубко

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) позитивно оцінила  результати й прогрес децентралізації в Україні й надалі надаватиме підтримку у її впровадженні. Перебіг реформи та її результати презентував послам ОЕСР Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у рамках сесії «Підтримка децентралізації в Україні. Оцінка та рекомендації».

«Вдячні країнам-членам ОЕСР за підтримку та допомогу у реалізації реформи. Маємо постійне співробітництво з ОЕСР в частині отримання рекомендацій і моніторингової оцінки з впровадження не тільки реформи децентралізації, а й інших реформ – державного управління, енергоефективності. Ми врахували всі надані рекомендації ОЕСР. Сьогодні для ЄС приклад України саме у проведенні реформи є прикладом успіху. Тому, сьогодні це не тільки оцінка ОЕСР реформи, а оцінка співробітництва України та європейських країн, а також США, Канади і Японії, які долучаються до реформи децентралізації в Україні.  Ми відчуваємо, що ця реформа вже є не тільки справою України, це спільна робота, спільний результат і спільний успіх», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр повідомив, що в Україні вже можна говорити про створення 688 об’єднаних територіальних громад, здійснено фінансову децентралізацію, розпочата секторальна децентралізація у сфері освіти, медицини і соціального захисту населення.  Він наголосив, що у 2017 році Урядом буде завершено розробку такого важливого інструменту стратегічного планування, як  оцінка  регіонального розвитку, яка базується на двох ключових індикаторах. Перший – це індекс людського розвитку і другий – це індекс конкурентоспроможності регіонів.

В рамках робочого візиту до Франції відбулася зустріч Геннадія Зубка із заступницею Генсекретаря ОЕСР Марі Ківініємі та Директором Національної школи адміністрації (ENA) Франції Патріком Жераром.  З Директором ENA домовились про подальшу співпрацю щодо навчання держслужбовців в рамках реформи держуправління, лідерів місцевого самоврядування, зокрема й голів ОТГ, підготовки кадрового резерву. «Франція на сьогоднішній день має один із великих інститутів, як ENA, які готують державних службовців категорії А і А+. Це саме та категорія, яка готує менеджерів для співпраці територіальних органів влади, органів місцевого самоврядування і їх координації. Методика, технології підготовки таких фахівців, можливості співпраці між Україною і Францією в цьому напрямку — і була темою нашої розмови».

Довідково

Організація економічного співробітництва та розвитку надає активну підтримку України на шляху реалізації реформ в рамках Програми конкурентоспроможності Євразії. ОЕСР є автором багатьох норм та стандартів, які увійшли в міжнародну найкращу практику та керівні принципи політики, та які є суттєвою допомогою урядам  при виробленні політики.

ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 35 країн (Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ізраїль, Іспанія, Ісландія, Ірландія, Італія, Канада, Корея, Латвія, Люксембург, Мексика, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія та Японія). 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, приймаючи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом, ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд з МВФ та Світовим банком.  Штаб-квартира Організації, діяльність якої забезпечує близько 2500 фахівців Секретаріату, знаходиться в м. Париж.

08.12.2017 - 17:07 | Переглядів: 6803
Країни-члени ОЕСР визнали успішність децентралізації в Україні, - Зубко

Теги:

Г.Зубко ОЕСР

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 березня 2020

Якби громада не інвестувала у медицину, ми б не могли зараз протистояти епідемії. Інтерв’ю голови Тростянецької громади Юрія Бови

Якби громада не інвестувала у медицину, ми б не...

Голова Тростянецької ОТГ Сумської області Юрій Бова переконаний, що якби не виняткові інвестиції громади у медичну...

27 березня 2020

Методичні рекомендації з проведення дистанційних засідань місцевих рад від АМУ

Методичні рекомендації з проведення...

Аналітичний центр АМУ в рамках Проєкту ПУЛЬС розробив для органів місцевого самоврядування Методичні рекомендації з...

26 березня 2020

Пацієнти України починають збір коштів на боротьбу проти коронавірусу

Пацієнти України починають збір коштів на...

Благодійний фонд «Пацієнти України» та активна пацієнтська спільнота запустили сайт для координації дій активістів,...

26 березня 2020

Проєкт LOGICA підготував навчальний модуль для представників бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів

Проєкт LOGICA підготував навчальний модуль для...

Автор: Наталія Сушко, експерт з управління державними фінансами та бухгалтерського обліку проєкту LOGICA В...