City Progress Index — інструмент управління містом, — Зубко

City Progress Index (індекс розвитку міста) — важливий інструмент стратегічного планування, який має надавати не оцінку і аналіз роботи місцевого самоврядування, а й певні рекомендації. Адже, аналізуючи такі індикатори як якість життя, інституційна спроможність або інвестиційна привабливість, органи місцевої влади мають чітко розуміти, що саме слід впровадити в процесному менеджменті аби вплинути й покращити ці показники.

Про це на Міжнародному саміті мерів наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Індекс динаміки розвитку міст Сity Progress Index – інноваційна методологія для України, яка пропонується для роботи органів місцевого самоврядування. З іншого боку, Мінрегіон зараз так само майже завершив розробку  методики оцінки регіонального розвитку, яка базується на двох ключових індикаторах. Перший – це індекс людського розвитку і другий – це індекс конкурентоспроможності регіонів. Це два ключових показника навколо яких і ведеться робота як органу місцевого самоврядування, так і центрального органу державної влади», — зазначив Геннадій Зубко.

За словами  Віце-прем’єр-міністра, проведений аналіз СРІ по місту Миколаєву продемонстрував, що головною загрозою як для цього міста, так і інших міст України є втрата трудового ресурсу. І на це впливає в першу чергу показник якості життя. «Дуже важливо в індексі динаміки розвитку міст запровадити індикатор людського розвитку та якості життя, який застосовується в усіх європейських країнах, і має стати головним індикатором», — повідомив він.

Окремо Геннадій Зубко зупинився і на показнику довіри до місцевої влади. «Цей показник — свідчення того, що  наразі громадськість залучена в процеси прийняття рішень на місцях не на належному рівні. І це є головною загрозою для органів місцевої влади. Крім того, маємо розвивати і поліпшувати якість надання адміністративних послуг для людей. Адже ця послуга є в першу чергу обличчям влади!», — зауважив він.

Також сьогодні однією із больових точок для управління є своєчасна подача статистичних даних. «Статистичні дані, які ми отримуємо в червні за минулий рік, кожному менеджеру практично не дають можливості швидко реагувати на негативні тенденції. Тому СРІ і система моніторингу на основі двох індексів, яку ми будемо запроваджувати, дозволять швидко отримувати статичні дані і оперативно на них реагувати», — зазначив урядовець.

«Досвід розробки, а головне —  апробації такого інструменту як СРІ безумовно є корисним. І безумовно є додатковим інструментом оцінки регіонального розвитку», — заявив Зубко.

28.11.2017 - 17:36 | Переглядів: 14666
City Progress Index — інструмент управління містом, — Зубко

Теги:

Геннадій Зубко

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Читайте також:

09 грудня 2025

В пам’ять про Айдера Сеїтосманова. Слова команди Програми Polaris та SALAR International

В пам’ять про Айдера Сеїтосманова. Слова...

6 грудня 2025 року пішов із життя наш дорогий друг і колега Айдер Сеїтосманов. Він, як і багато його...

09 грудня 2025

Канадський проєкт “Відновлення для всіх” (RFA) розпочинає відбір нових партнерських громад

Канадський проєкт “Відновлення для всіх” (RFA)...

За фінансової підтримки Уряду Канади проєкт “Відновлення для всіх” (RFA) розпочинає відбір нових громад для...

09 грудня 2025

Триває реалізація проєктів з відновлення за фінансової підтримки ЄІБ

Триває реалізація проєктів з відновлення за...

В Україні триває реалізація 335 проєктів з відновлення на майже 585 млн євро у межах фінансових угод з Європейським...

09 грудня 2025

Відбулось засідання Координаційного штабу з питань організації роботи Пунктів Незламності

Відбулось засідання Координаційного штабу з...

  Під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна відбулося...