У Слобожанській ОТГ запрацював перший в області Центр безпеки громадян

Центр безпеки громадян у селі Степове створили за кошти Слобожанської територіальної громади та за сприянням програми DOBRE Агентства США з міжнародного розвитку, USAID, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні

Відтепер центр безпеки оберігає спокій більше ніж 14 тисяч тамтешніх мешканців. Рятувальники запевняють: реагувати на надзвичайні події наразі можуть оперативніше та діставатися на місце пригоди за 5-7 хвилин.

У новому центрі безпеки села Степове — гараж, службові кабінети, їдальня, кімната відпочинку та навіть душова. Тут працюють 15 фахівців — як професійних рятувальників, так і волонтерів.

Місцеві говорять: центр безпеки був необхідний, адже раніше за надзвичайної події доводилося чекати рятувальників із самого Дніпра. А це час, якого зазвичай немає. Наразі дістатися на місце пригоди можуть за 5-7 хвилин.

Євгенія Корінна, староста села Степове: «Це життєво необхідно було. Тому що у нас пожежна частина або в Дніпрі, або в Царичанці. У нас за цей рік — 8 випадків пожежі, і ми чекали пожежну машину по 40 хвилин, рекорд — 1,5 години. Коли вони приїжджають, гасити вже нічого».

Ігор Камінський, голова Слобожанської територіальної громади, розповідає: основна мета керівництва — зробити життя людей комфортнішим, продемонструвати позитивні зміни, що відбуваються в ОТГ після об’єднання. На практиці показати реформу децентралізації та її можливості.

«Бачимо подальші шляхи — це співпраця з іншими громадами, та основне — це поміняти стиль та образ життя на цій території», - говорить Іван Камінський.

Доукомплектувати стратегічний центр безпеки у Степовому Слобожанській територіальній громаді допомогли за рахунок коштів американського фонду. Необхідне обладнання та спеціальні засоби для усунення надзвичайних подій отримали в рамках співпраці із програмою DOBRE, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні.

Бері Рід, керівник програми DOBRE: «DOBRE поставили сюди обладнання, що працює в полях - генератори, мотопомпи - та комп’ютери в офіси. Цікаво, що ця громада створила пожежну частину саме у маленькому селі, а не поряд з великими. Це є дуже гарною спробою зробити маленьке село частиною чогось більшого».

Автор:  Анна Вернігорова

Камера:  Олександр Височин

Відео:

Теги:

пожежна безпека Центри безпеки безпека практики

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Слобожанська територіальна громада

Джерело:

9 канал

Читайте також:

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...

02 грудня 2024

Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі

Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...

За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...

27 листопада 2024

Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді

Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...

У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...