Захід, організований Академією української преси за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Національної спілки журналістів України, спрямований на підвищення якості фахового висвітлення реформи децентралізації в Україні. Навчання проходило 25-27 жовтня під керівництвом провідних експертів та тренерів – Інни Гадзінської та Лілії Атнажевої – у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування.
Протягом трьох днів учасники знайомилися з етапами та цілями реформи, аналізували питання, які б цікавили п’ять ключових аудиторій (пенсіонери, службовці та чиновники, молодь та громадські активісти, підприємці та фермери, домогосподарки та домогосподарі), ставили запитання заступнику голови Почаївської міської ради Сергію Максимчуку.
Почаївська громада є потужним туристичним і релігійним центром та однією з найперших розробила стратегію розвитку. Інтерактивний метод проведення тренінгу та використання різних ігрових і медіаформатів викликало ще більшу зацікавленість темою децентралізації. Усі 18 учасників з різних областей України були досвідченими журналістами, активно брали участь і ставили актуальні запитання тренерам та експертам.
За словами учасниці Ольги Чернякової, подібні тренінги з висвітлення реформ завжди надихають, підвищують рівень знань і дають можливість журналісту справді розумітися на проблематиці й публікувати якісні професійні матеріали. Тренери АУП активно поділилися своїм досвідом з місцевими ЗМІ. Так, Лілія Атнажева дала інтерв’ю програмі «Поспілкуймося» на обласному радіо Тернополя, проаналізувавши особливості реформи децентралізації, а Інна Гадзинська розповіла про Медіашколу в ефірі TV4.
Після завершення Медіашколи її учасники підготували 13 матеріалів, що висвітлюють особливості реформи децентралізації в громадах області, для публікації в місцевій пресі та в збірнику Академії української преси «Децентралізація в Україні».
Медіашкола у Тернополі - це один з низки заходів, що пройдуть в жовтні 2017 року – березні 2018 року в 24 областях України. Детальніше ТУТ
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...