В Якушинецькій ОТГ створені унікальні для сільських громад структури: муніципальна міліція, пожежно-рятувальна частина та архітектурно-будівельний сервіс. Останній вже приніс громаді близько 250 тис грн. за рік існування та планує розпочати працювати з потенційними інвесторами вже наступного року.
24 жовтня керівники Якушинецької громади розповіли про свої успіхи.
Щодо складу пожежно-рятувального підрозділу, то у його складі 4 караули, які матимуть в розпорядженні два спеціальні автомобілі. Це дасть змогу обслуговувати сім сіл Якушинецької об'єднаної територіальної громади та інші населені пункти. Загальна вартість будівельно-ремонтних робіт підрозділу склала близько 700 тисяч гривень, з яких 200 тисяч було виділено Якушинецькою територіальною громадою.
Журналісти цікавились як вдалося громаді розірвати договір оренди ставу, одного з найбільших та найзанедбаніших, та зробити його місцем відпочинку для мешканців громади. Сьогодні селяни можуть і рибу у ставу половити, і на човні поплавати, і худобу до водопою привести.
«Договір розірвали, коли почали звертатись люди до сільської ради зі скаргами на те, що в криницях пропала вода, а від озера залишились самі очерети, орендар занедбав водойму вщент, - каже начальник сектору земельних відносин Якушинецької сільської ради Володимир Присяжнюк, - спочатку було багато роботи пророблено самими селянами – розчищали джерела, що наповнюють став, загнали навіть земснаряд, щоб від бруду почистити, зате зараз став – окраса села».
Очільники громади звернули увагу на особливу гордість Якушинецької ОТГ - високої якості асфальтовані дороги майже на усіх вулицях центральної садиби та прилеглих сіл, на території громади - більше 80 дитячих майданчиків, але це лише початок, запевняють вони.
«Спочатку ми ходили, пояснювали, переконували людей, що об’єднуватись треба, - говорить перший заступник голови сільської ради Юрій Багабунт, - а тепер громади навколишніх сіл самі до нас просяться. Це зрозуміло – у нас видно результат. І це лише початок. Тож, тим хто вагається, він радить не боятися, а об’єднуватися, бо від того виграють усі, а найперше – селяни».
Довідка
Якушинецька сільська рада приєднала до себе громади сіл Зарванці, селища Березина Якушинецької сільської ради; села Ксаверівка та Лисогора Ксаверівської сільської ради; село Майдан та Слобода – Дашковецька Майданської сільської ради. Бюджет громади в минулому році склав понад 20 млн. грн.. власних доходів.
Як відомо, у Вінницькій області за три роки від початку старту реформи децентралізації утворено 24 об’єднані громади. Але не всі громади готові до об’єднання.
Область:
Вінницька областьГромади:
Якушинецька сільська об’єднана територіальна громада Якушинецька територіальна громадаДжерело:
«Винница.info»
13 березня 2026
Структурні фонди ЄС: розуміємо суть крізь призму потенційної трансформації
Структурні фонди ЄС: розуміємо суть крізь...
Європейський Союз готується до наступного довгострокового бюджетного циклу – Багаторічної рамкової фінансової...
13 березня 2026
Громади як драйвери стійкості: експерти НІСД та...
На Європейському конгресі місцевого самоврядування в Миколайках визначили, як розблокувати потенціал громад перед...
13 березня 2026
Мінфін запустив оновлений дашборд для громад: тепер ще більше даних про місцеві бюджети у 2026 році
Мінфін запустив оновлений дашборд для громад:...
Міністерство фінансів України продовжує впроваджувати інструменти для підвищення прозорості та зручності управління...
12 березня 2026
Державні інституції та асоціації місцевого...
7 березня представники 8 ключових національних установ та трьох всеукраїнських асоціацій завершили навчально-робочий...