Прем'єр-міністр - мерам міст: Давайте разом будувати сильну країну
Сильну державу формують сильні регіони, які завдяки реформі децентралізації отримали значні адміністративні та фінансові повноваження і тепер мають навчитися ефективно використовувати та примножувати цей ресурс для розвитку регіональної економіки та економіки держави. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з керівництвом та членами Асоціації міст України.
«Ми прийняли низку важливих рішень, які дозволили передати на місця частину державного ресурсу. Зараз проходимо шлях збалансування видатків, доходів і повноважень», - сказав Володимир Гройсман.
Він зазначив, що нові дитячі садки, утеплені школи, відновлені дороги тощо – це доказ ефективності децентралізації. Більшість регіональних проектів, які роками чекали на фінансування, сьогодні стають реальністю.
Разом з тим, видатки мають бути компенсовані доходами. Примножити їх можна двома шляхами – або запозичити кошти, або опрацювати можливість відкриття нових виробництв, створення нових робочих місць, а відтак збільшити обсяг податкових надходжень, передусім ПДФО, який на 60% потрапляє до місцевих бюджетів. Цей шлях – найбільш прийнятний, адже він дозволяє на регіональному рівні ефективно впроваджувати ініціативи з реформи освіти, медицини, енергоефективності, з будівництва доріг, а також вирішувати накопичені за минулі роки проблеми, серед яких – погашення комунальних боргів, організація пільгових перевезень громадян тощо.
«Давайте разом будувати серйозну, сильну, комфортну країну. Без місцевої влади зробити це неможливо. Ми партнери, і я зацікавлений у вашому успіху. Ваш успіх – це успіх держави", - сказав Володимир Гройсман.

Поділитися новиною:
27 травня 2022
В’ячеслав Негода отримав нагороду імені Єжи Регульського
В’ячеслав Негода отримав нагороду імені Єжи...
Сьогодні у польському місті Лодзь заступнику Міністра розвитку громад та територій України В’ячеславу Негоді вручили...
27 травня 2022
В’ячеслав Негода та Ґжегож Пуда провели зустріч у Варшаві
В’ячеслав Негода та Ґжегож Пуда провели зустріч...
Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та Міністр фінансів і регіональної політики Польщі...
27 травня 2022
«Логічно, щоб ми стали членом ЄС», – Олексій Чернишов шведському виданню Dagens Nyheter
«Логічно, щоб ми стали членом ЄС», – Олексій...
Минулого тижня Президент України Володимир Зеленський направив представників України до столиць ЄС напередодні...
27 травня 2022
Оновлено актуальний перелік громад у районах...
Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО)...