Посол Європейського Союзу зустрівся з представниками об’єднаних громад Одещини

У вівторок, 24 жовтня, в приміщенні Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування посол Європейського Союзу Хюґ Мінґареллі зустрівся з представниками об’єднаних територіальних громад Одеської області, облдержадміністрації, журналістами.

Під час круглого столу на тему: «Децентралізація на Одещині: перші досягнення та проблеми функціонування» представники ОТГ розповіли як про успіхи реформи, так і про ті питання, вирішення яких значно спростило б роботу органів місцевого самоврядування.

Розповідаючи про досягнення Великомихайлівської ОТГ за два роки з моменту її утворення, голова громади Тетяна Жарська відзначила, що місцевий бюджет зріс практично у 10 разів, а кількість реалізованих проектів є непорівняною навіть з останніми 20 роками:

«Ми отримали гроші і повноваження, але отримали й відповідальність, і прекрасно це розуміємо. Зі свого боку, ми би хотіли, аби наші законодавці швидше реагували на виклики реформи, яка не стоїть на місці, і рухалися вперед разом з нами. Наприклад, зараз гостро стоїть питання надання нам повноважень у розпорядженні землями за межами населених пунктів, хотілося б, щоб це питання було вирішено якомога скоріше», – зазначила очільниця громади.

У свою чергу, перша заступниця голови Красносільської ОТГ Марина Архірій розповіла, що основною перевагою реформи вважає зміни в системі управління:

«Ми відходимо від адмінуправління, яке було за радянських часів, і сьогодні вже влада розуміє, що вона є сервісом, який надає послуги населенню. І ще одна перевага – у зв’язку з утворенням ОТГ між ними виникає здорова конкуренція, яка йде лише на користь».

Голова Авангардівської селищної ради, де цієї неділі відбудуться перші вибори у новоствореній ОТГ, Сергій Хрустовський також наголосив на перевагах реформи децентралізації:

«Тільки ледачі мої колеги можуть скаржитися на цю реформу і нічого не робити. Ми за останні два роки, завдяки реформі, навіть ще не об’єднавшись, зробили більше, ніж за попередні 15. І ще один великий плюс зі сторони держави: нарешті почало працювати Державне казначейство, без затримок і перебоїв, як це було раніше, коли органи місцевого самоврядування не могли отримати власні кошти, що були на рахунках».

Заступниця голови Біляївської ОТГ Надія Гончаренко подякувала Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за допомогу, яка надається громадам:

«Експерти супроводжують нас на цьому нелегкому шляху, ми відчули дуже велику допомогу від ЦРМС, адже було нелегко ще й тому, що ми йшли першими».

Вислухавши представників ОТГ, посол ЄС Хюґ Мінґареллі запевнив, що отримані коментарі і пропозиції будуть озвучені ним під час спілкування з представниками міністерств та інших центральних органів влади.

Голова Правління Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олена Томнюк розповіла про основні напрямки, за якими наразі триває реалізація реформи в Україні, окреслила головні завдання, зокрема у секторальних реформах, що стоять зараз перед різними гілками влади, та акцентувала увагу на важливості взаємодії між їх представниками.

Розповідаючи про функціонування громад області, заступниця голови Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова висловила впевненість у тому, що об’єднані громади будуть дійсно потужними, самодостатніми і спроможними та закликала службовців органів місцевого самоврядування активніше реалізовувати інфраструктурні та інші проекти.

Підсумовуючи результати круглого столу, директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен зауважила, що об’єднані громади – дуже різні, у кожної є свої переваги та особливості, що вимагає й особливих підходів до вирішення тих чи інших проблем:

«Крім того, всі ми знаємо, що в Україні, як і в інших країнах Європи, триває активний процес урбанізації, тому громади потребують пошуку інструментів, яким чином повернути молодь після навчання у великих містах. Ми організовуємо спілкування між представниками громад не лише Одеської області, а й інших областей. Зараз делегація Одещини, наприклад, відвідує Вінничину з метою ознайомлення з досвідом поводження з твердими побутовими відходами. І такий обмін досвідом є дуже корисним. Крім того, зазначу, що потрібно постійно підвищувати кваліфікацію посадових осіб органів місцевого самоврядування, оскільки законодавство змінюється, і потрібно ретельно стежити за цим та відповідати новим вимогам. Тому ми намагаємося надавати підтримку громадам, аби підвищити рівень кваліфікації фахівців та надавати знання у відповідних сферах», – розповіла директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування.

24.10.2017 - 17:50 | Переглядів: 13380
Посол Європейського Союзу зустрівся з представниками об’єднаних громад Одещини

Приєднані зображення:

Теги:

U-LEAD

Область:

Одеська область

Джерело:

Одеський Центру розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 вересня 2022

Туризм в Україні: Фестиваль Маланки в Чернівцях - фінальний випуск програми “ДНК Міста”

Туризм в Україні: Фестиваль Маланки в Чернівцях...

Від 24 лютого кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні вже перевищила 8 млн. Про це свідчать дані дослідження...

28 вересня 2022

Е-договір оренди землі. Як з цим інструментом працювати орендодавцю – місцевій раді?

Е-договір оренди землі. Як з цим інструментом...

Автор: Андрій Погорілий, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з...

28 вересня 2022

Державний аграрний реєстр: відповіді на поширені запитання

Державний аграрний реєстр: відповіді на...

До 15 листопада триває подання заявок для отримання субсидії на одиницю оброблювальних угідь та дотації для...

28 вересня 2022