Посол Європейського Союзу зустрівся з представниками об’єднаних громад Одещини

У вівторок, 24 жовтня, в приміщенні Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування посол Європейського Союзу Хюґ Мінґареллі зустрівся з представниками об’єднаних територіальних громад Одеської області, облдержадміністрації, журналістами.

Під час круглого столу на тему: «Децентралізація на Одещині: перші досягнення та проблеми функціонування» представники ОТГ розповіли як про успіхи реформи, так і про ті питання, вирішення яких значно спростило б роботу органів місцевого самоврядування.

Розповідаючи про досягнення Великомихайлівської ОТГ за два роки з моменту її утворення, голова громади Тетяна Жарська відзначила, що місцевий бюджет зріс практично у 10 разів, а кількість реалізованих проектів є непорівняною навіть з останніми 20 роками:

«Ми отримали гроші і повноваження, але отримали й відповідальність, і прекрасно це розуміємо. Зі свого боку, ми би хотіли, аби наші законодавці швидше реагували на виклики реформи, яка не стоїть на місці, і рухалися вперед разом з нами. Наприклад, зараз гостро стоїть питання надання нам повноважень у розпорядженні землями за межами населених пунктів, хотілося б, щоб це питання було вирішено якомога скоріше», – зазначила очільниця громади.

У свою чергу, перша заступниця голови Красносільської ОТГ Марина Архірій розповіла, що основною перевагою реформи вважає зміни в системі управління:

«Ми відходимо від адмінуправління, яке було за радянських часів, і сьогодні вже влада розуміє, що вона є сервісом, який надає послуги населенню. І ще одна перевага – у зв’язку з утворенням ОТГ між ними виникає здорова конкуренція, яка йде лише на користь».

Голова Авангардівської селищної ради, де цієї неділі відбудуться перші вибори у новоствореній ОТГ, Сергій Хрустовський також наголосив на перевагах реформи децентралізації:

«Тільки ледачі мої колеги можуть скаржитися на цю реформу і нічого не робити. Ми за останні два роки, завдяки реформі, навіть ще не об’єднавшись, зробили більше, ніж за попередні 15. І ще один великий плюс зі сторони держави: нарешті почало працювати Державне казначейство, без затримок і перебоїв, як це було раніше, коли органи місцевого самоврядування не могли отримати власні кошти, що були на рахунках».

Заступниця голови Біляївської ОТГ Надія Гончаренко подякувала Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за допомогу, яка надається громадам:

«Експерти супроводжують нас на цьому нелегкому шляху, ми відчули дуже велику допомогу від ЦРМС, адже було нелегко ще й тому, що ми йшли першими».

Вислухавши представників ОТГ, посол ЄС Хюґ Мінґареллі запевнив, що отримані коментарі і пропозиції будуть озвучені ним під час спілкування з представниками міністерств та інших центральних органів влади.

Голова Правління Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олена Томнюк розповіла про основні напрямки, за якими наразі триває реалізація реформи в Україні, окреслила головні завдання, зокрема у секторальних реформах, що стоять зараз перед різними гілками влади, та акцентувала увагу на важливості взаємодії між їх представниками.

Розповідаючи про функціонування громад області, заступниця голови Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова висловила впевненість у тому, що об’єднані громади будуть дійсно потужними, самодостатніми і спроможними та закликала службовців органів місцевого самоврядування активніше реалізовувати інфраструктурні та інші проекти.

Підсумовуючи результати круглого столу, директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен зауважила, що об’єднані громади – дуже різні, у кожної є свої переваги та особливості, що вимагає й особливих підходів до вирішення тих чи інших проблем:

«Крім того, всі ми знаємо, що в Україні, як і в інших країнах Європи, триває активний процес урбанізації, тому громади потребують пошуку інструментів, яким чином повернути молодь після навчання у великих містах. Ми організовуємо спілкування між представниками громад не лише Одеської області, а й інших областей. Зараз делегація Одещини, наприклад, відвідує Вінничину з метою ознайомлення з досвідом поводження з твердими побутовими відходами. І такий обмін досвідом є дуже корисним. Крім того, зазначу, що потрібно постійно підвищувати кваліфікацію посадових осіб органів місцевого самоврядування, оскільки законодавство змінюється, і потрібно ретельно стежити за цим та відповідати новим вимогам. Тому ми намагаємося надавати підтримку громадам, аби підвищити рівень кваліфікації фахівців та надавати знання у відповідних сферах», – розповіла директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування.

24.10.2017 - 17:50 | Переглядів: 11907
Посол Європейського Союзу зустрівся з представниками об’єднаних громад Одещини

Приєднані зображення:

Теги:

U-LEAD

Область:

Одеська область

Джерело:

Одеський Центру розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...