Своїх перших клієнтів приймають працівники Центру надання адміністративних послуг. Його сьогодні відкрили у Білозірській територіальній громаді, що на Черкащині.
Відремонтували приміщення та облаштували робочі місця сучасною технікою коштом Державного фонду регіонального розвитку та завдяки співфінансуванню з бюджету громади. Загалом за проектом Держфонду використали понад 600 тисяч гривень. Ще 350 тисяч спрямувала ОТГ.
Нині в ЦНАПі надають 48 послуг. За словами ж голови Білозирської ОТГ Володимира Міцука, до кінця року громадяни зможуть отримувати до ста адміністративних послуг.
– Ми доклали максимум зусиль, аби і в нашій громаді запрацював сучасний, якісно облаштований ЦНАП, – говорить Володимир Міцук. – Відтепер всі громадяни не тільки нашої громади, а й з усієї Черкащини зможуть отримувати необхідні адміністративні та соціальні послуги. Надалі плануємо тільки покращувати якість наданих адмінпослуг.
Обслуговують громадян у ЦНАПі вісім адміністраторів. Земельні, військові, юридичні та паспортні питання розглядає державний реєстратор, який уже більше року працює в тергромаді.
Центр надання адмінпослуг такого рівня є не у кожному районному центрі області, наголошує заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.
– Зараз Державний фонд регіонального розвитку надає перевагу саме проектам від територіальних громад, – зауважує Ярослав Березань. – І зараз усі скептики територіальної реформи, які не вірять, що держава допомагає своїм громадам, можуть наочно побачити, що це не так. Звісно, попрацювати над проектом створення ЦНАПУ саме у Білозірській ОТГ нам довелося чимало. Спільними зусиллями ми напрацювали дієвий проект, отримали необхідне фінансування та вже маємо результат – наша перша громада має, знову ж таки, перший з-поміж територіальних громад області Центр надання адміністративних послуг. І він нічим не поступається тому, що діє в обласному центрі. А в дечому навіть ліпший за нього.
Відео:
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...
27 листопада 2024
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...
У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...