Міністерство інфраструктури України спільно з Укравтодором мають невідкладно посилити роботу з обласними державними адміністраціями та вирішити питання з порядком розпорядження коштами Державного дорожнього фонду. Про це після спілкування з представниками ОДА, в рамках огляду доріг у трьох областях України, заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.
«З подивом сприйняв інформацію від двох ОДА про те, що кінцевого розуміння як здійснювати управління і утримання дорогами місцевого значення у них немає. І це фактично за два місяці до старту Дорожнього фонду», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.
Він нагадав, що з 1 січня 2018 року в Україні запрацює Державний дорожній фонд і дороги перейдуть в управління обласних державних адміністрацій. Уряд передбачив у проекті Державного Бюджету на 2018 рік - 11,4 млрд грн на розвиток доріг місцевого значення.
«Щоб ми не опинилися у ситуації, коли у деяких областях взимку дороги будуть нерозчищеними і людям доведеться відчувати дискомфорт, Мінінфраструктури спільно з Укравтодором необхідно невідкладно посилити роботу з ОДА», - зауважив Володимир Кістіон.
Відкритим досі залишається основне питання: хто ж буде розпорядником коштів Дорожнього фонду, каже Віце-прем’єр-міністр. Відповідно до Бюджетного кодексу України, головним розпорядником субвенцій має бути центральний орган виконавчої влади. Тому Міністерство фінансів наполягає, щоб Укравтодор оперував коштами Дорожнього фонду. Але яка ж тоді це децентралізація, кажуть облдержадміністрації.
«Якщо слідувати логіці реформи децентралізації, то розпорядником коштів – 35% від надходжень Дорожнього фонду, мають бути саме ОДА. Тому логічно, щоб Мінінфраструктури вийшло з пропозицією до Уряду – внести зміни до Бюджетного кодексу України. Бо Порядок розпорядження коштами Дорожнього фонду, який вже півроку розробляється Мінінфраструктури, цю проблему наразі не вирішує», - вважає Володимир Кістіон.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...