Проект закону №7118, який спрямований на розширення повноважень об’єднаних територіальних громад у сфері земельних відносин, Мінрегіон називає одним з пріоритетних і сподівається, що його підтримають всі політичні парламентські фракції.
Про це в програмі «Реформа» Громадського ТБ сказав В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
«Цей законопроект є одним з пріоритетних. Ми спілкуємося з представниками всіх партій (ред.: представлених в парламенті) і заперечень стосовно цього питання немає на рівні професійної розмови. Чи будуть політичні підстави?.. Знаєте, чотири роки тому дехто піднімав шум, мовляв, якщо буде об’єднання громад, то позникають села. Але переконалися в іншому: пішов розвиток. Ті громади, які не об’єдналися по сьогоднішній день, відстають у розвитку на рік-три і їм доведеться наздоганяти, але це буде важче робити. Сьогодні з боку навіть політичних сил в публічному просторі все менше чуємо, що формування спроможних громад - це якась фікція. І всі політичні партії йдуть активно на вибори (ред.: в ОТГ). Їх присутність в тих чи інших радах, сільських селищних, міських, буде говорити про те, що вони зацікавлені, щоб і земельні питання вирішувалися на місцях. Виходячи з цього, думаю, політичні лідери, які в парламенті, підтримають цей законопроект. Підстав не підтримати немає», - сказав В’ячеслав Негода.
Він поінформував, що на сьогодні в Україні в юрисдикції органів місцевого самоврядування перебуває близько 12% земель в межах населених пунктів. Решту - у розпорядженні державних органів виконавчої влади. Водночас перший заступник Міністра нагадав, що Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади визначено серед основних принципів принцип повсюдності місцевого самоврядування. Щоб його забезпечити, необхідна законодавча основа, яка внормує питання управління землями за межами населених пунктів радами ОТГ.
В’ячеслав Негода підкреслив, що серед завдань реформи - забезпечення розвитку територій.
«Тоді виникає питання: а яким чином привабити інвестора, розробити містобудівну документацію, схему містобудування на цій території, якщо ти не маєш права нічого на ній робити? Вирішення земельного питання відкриває перед ОТГ, і в межах, і за межами своїх територій, можливість розробляти стратегічні плани розвитку, інвестиційні проекти, створювати робочі місця і розвиватися».
Одночасно, як наголосив перший заступник Міністра, необхідно забезпечити належний державний нагляд у сфері земельних відносин.
«На погляд Мінрегіону і експертів, питання державного нагляду має залишитися за Держгеокадастром. Але кращого від громадського контролю за питаннями розпорядження землями немає. Ніхто кращого не придумав», - додав В’ячеслав Негода.
Більше про землю в ОТГ читайт ТУТ
Відео:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
24 червня 2026
Досвід українських громад на шляху до ЄС — у фокусі брюссельського семінару
Досвід українських громад на шляху до ЄС — у...
29 червня в Європейському комітеті регіонів у Брюсселі відбудеться семінар «Місцева готовність до вступу в ЄС»,...
24 червня 2026
25 червня – онлайн-лекція «Сторітелінг як інструмент переконання та впливу»
25 червня – онлайн-лекція «Сторітелінг як...
25 червня 2026 року о 15.00 відбудеться безоплатна онлайн-лекція «Сторітелінг як інструмент переконання та впливу»...
24 червня 2026
Важливо для ОМС: Президент підписав Закон про доплати за роботу з міжнародними проєктами
Важливо для ОМС: Президент підписав Закон про...
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України №4887-IX, який врегульовує питання матеріального...
24 червня 2026
Ключові питання впровадження реформи старшої...
18–19 червня у Львові відбувся дводенний навчальний семінар-практикум для керівників органів управління освітою та їх...