Ідею та концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки обговорювали в Центрі розвитку місцевого самоврядування
Сьогодні територіальні громади не завжди можуть самостійно реалізовувати проекти соціально-економічного розвитку через обмеження фінансових та кадрових ресурсів. І хоча держава на законодавчому рівні, ще в 2014 році прийняла закон «Про співробітництво територіальних громад», в Сумській області громади не поспішають вирішувати проблеми спільними зусиллями. Так, на Сумщині наразі реалізується лише 1 проект в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад. Щоб допомогти громадам реалізовувати саме проекти розвитку, обласна влада спільно з координаторами реформ в області працюють над розробленням проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки.
За словами юрисконсульта Сумського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Марини Лобової, мета майбутньої обласної програми – створення сприятливого середовища для реалізації в області механізму співробітництва територіальних громад, насамперед, для реалізації спільних проектів розвитку.
«Такої програми в Україні ще немає, – підкреслила вона. – Тому ми будемо першими, хто приверне увагу влади та громадськості саме до проектів розвитку. Нехай їх буде два-три в області, але вони стануть прикладом для інших ОТГ Сумщини та України».
Як повідомив учасникам обговорення директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак, сьогодні на рівні держави є чимало різних механізмів, які фінансують покращення інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах. Але реального механізму допомоги в реалізації саме проектів розвитку для громад на сьогодні в державі немає.
«Наше бачення – розвивати саме цей напрямок співробітництва громад і спрямувати певні кошти обласного бюджету на реалізацію спільних проектів розвитку для кількох ОТГ чи інших громад Сумщини, – зазначив Олександр Сітак. – Це можуть бути проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури, створення комунальних підприємств, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції тощо. Розвиткові проекти сприятимуть зайнятості населення, залучатимуть в ОТГ додаткові фінансові ресурси, тобто приноситимуть користь, перш за все, самим громадам».
«На мою думку, ця програма є зараз актуальною, адже вона справді сприятиме розвитку об’єднаних територіальних громад, – говорила заступник голови обласної ради Тетяна Головко. – Над нею можна ще попрацювати, послухати громадськість, голів громад, обласних депутатів, представників облдержадміністрації. І я думаю, що на сесії обласної ради депутати проект підтримають».
13 жовтня 2025
Прямо з Брюсселя: Гранти New European Bauhaus для України
Прямо з Брюсселя: Гранти New European Bauhaus...
17 жовтня о 12:00 відбудеться онлайн-зустріч «Гранти New European Bauhaus для України», присвячена...
13 жовтня 2025
Львів виступить майданчиком для ІІ Міжнародного форуму агломерацій України!
Львів виступить майданчиком для ІІ Міжнародного...
24 жовтня 2025 року у Львові відбудеться ІІ Міжнародний форум агломерацій України. Запрошуємо до участі представників...
13 жовтня 2025
Прозорість на місцях: представлено дослідження виконання закону про відкритість рад
Прозорість на місцях: представлено дослідження...
У Києві презентували результати всеукраїнського дослідження щодо виконання Закону України «Про внесення змін до ЗУ...
13 жовтня 2025
Презентовано проєкт звіту за результатами...
10 жовтня 2025 року в Києві відбулася презентація проєкту звіту публічних консультацій щодо обговорення проєкту...