Обмін досвідом в рамках програми «Маршрути успіхів»

Спільно з консультантами Офісу реформ у Київському регіональному відділенні Асоціації міст України та журналістами, голови сільських рад які планують утворити в майбутньому Березівську (Макарівського району) та Томашівську (Фастівського району) об’єднані територіальні громади відвідали Іршанську об’єднану територіальну громаду Житомирської області.

Майбутня Березівська ОТГ на даний момент чекає висновок від Київської обласної державної адміністрації щодо відповідності Конституції та Законам України проектів рішень „Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Тому для представників цієї громади було важливо поспілкуватися з тими хто вже об’єднався і працює по – новому.

Візит був корисним також і для представників Томашівської сільської ради яка теж ініціювала процес об’єднання. Голова та депутати сільської ради мали можливість ознайомитись з успіхами Іршанської ОТГ та оцінити наскільки для них прийнятний такий формат розвитку в умовах реформи децентралізації та об’єднання територіальних громад.
Захід відбувся 26 вересня в рамках програми «Маршрути успіхів», проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за фінансової підтримки USAID, на тему: «Виконання повноважень з управління установами освіти та охорони здоров’я».
Іршанська селищна ОТГ об’єднує 5 населених пунктів, населенняскладає 7482 жителів. Бюджет Іршанської ОТГ збільшився у понад 5,5 раз порівняно з минулим роком. Об’єднана громада почала реформу змедичної сфери, децентралізація принесла у громаду неабиякі можливості: було створено Комунальний заклад охорони здоров´я «Іршанський Центр первинної медико-санітарноїдопомоги», здійсненокапітальний ремонт та тепловусанаціюбудівлі: влаштування шатрової покрівлі, утеплення фасадів та підлоги, замінавікон та дверей, влаштування енергозберігаючих технологій (освітлення та опалення). За цей проект з розвитку медицини громада у 2016 році стала переможцем конкурсу «Кращі практики місцевогосамоврядування». 
Завдяки створенню Іршанської об’єднаної громади купили шкільний автобус, що дає дітям із сусідніх сіл можливість без проблем доїжджати до школи, яку в майбутньому планують зробити опопрною. Голова Іршанської ОТГ Рак Анатолій Борисович висловив свою позицію щодо комплексності в підходах реалізації будь яких проектів, як державних та і місцевих. Голова навів приклад, якщо проводиться ремонт лише ззовні школи то це ще не показник реалізації успішного проекту, школа має бути відремонтована як з зовні так і зсерединиі тільки тоді можна вважати це успіхом. Анатолій Борисович запропонував гостям відвідати Іршанський навчально – виховний комплекс «Гімназія – дошкільний навчальний заклад», Іршанський комунальний заклад охорони здоров’я «Іршанський центр первинної медико – санітарної допомога», школу мистецтв Центр естетичного виховання.
Гостям було цікаво дізнатись про те, як створювалась та функціонує об’єднана громада, як приймаються рішення в громаді, організаційна структура міської об’єднаної територіальної громади, бюджет, облаштування закладів охорони здоров’я.
Голова селища пояснив присутнім, що процес децентралізації дуже складний, але він того вартий. Варто ставати ініціатором оскільки гірше точно не буде. Анатолій Борисович повідомив що в об’єднанні є позитивні моменти: завдяки об’єднанню покращилась комунікація з владою, вдалося вдосконалити надання послуг у сфері освіти, охорони здоров’я, послуг які віддалені від громадян (перехід на дистанційну форму обслуговування). 
Делегації з Київщини на всі питання дали вичерпні відповіді та розповіли гостям по досягнення та ті питання над якими працюють: Рак А.Б. - селищний голова, Одноворченко О. В. - заступник голови, Денисенко К. О. - секретар ради.
Зустріч була плідною, учасники отримали вичерпні відповіді на свої питання, обмінялись контактами, отримали натхнення і віру в зміни.

Область:

Київська область Житомирська область

Громади:

Іршанська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь
Читайте також:
36e70dda8b4cbb5cff92898c4c4260e0

26 червня 2019

Шукати підтримку сусідів треба, але не варто...

Тема підтримки територій Карпат вже стала однією з головних під час розгляду питань регіонального розвитку....

A18ed6e89b8f7af65fecb5e90eeb22b8

26 червня 2019

Закарпатська ОДА подала Перспективний план на...

25 червня, т.в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Дуран підписав розпорядження про направлення проекту...

6bdd5427889bb5524d67f204d6dac420

26 червня 2019

Як громаді моніторити вирубку лісів: з’явилося...

Громадам пропонують користуватися електронними продуктами на базі відкритих супутникових даних та новітніх...