Процеси співробітництва та об’єднання громад зберігають темпи, - В’ячеслав Негода про дані моніторингу децентралізації

Громади починають активніше користуватися механізмом співробітництва, який дає можливість вирішувати на місцях спільні проблеми шляхом об’єднання ресурсів та зусиль кількох місцевих рад. Лише за останній місяць громади уклали п’ять таких договорів. Загалом співпрацюють між собою вже 458 громад. Вони уклали в цілому 95 договорів у сферах ЖКГ, благоустрою, пожежної безпеки, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення тощо.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, коментуючи дані Моніторингу Мінрегіону щодо процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування за 8 місяців 2017 року.

«Є питання, вирішити які складно самотужки навіть потужній громаді. Наприклад – збір, переробка та утилізація побутових відходів, забезпечення централізованого водопостачання та водовідведення. Для цього потрібні великі ресурси, які має далеко не кожне місто, не кажучи вже про сільські ради. За останні два роки громади, здебільшого на Полтавщині, показали приклад успішного вирішення спільних проблем шляхом об’єднання зусиль через укладання договорів про співробітництво. І тепер, коли іншим є на що опертися, чий досвід використати, цей механізм починає користуватися усе більшою популярністю», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він також підкреслив, що не призупиняються і процеси об’єднання громад. За останній місяць ще понад 160 сільських селищних, міських рад наблизилися до фінальних стадій об’єднання, більше 40 утворених ОТГ вже очікують від Центральної виборчої комісії призначення перших виборів.

«Місцеві лідери зрозуміли, що зволікання з об’єднанням - це не лише втрата часу, ресурсів і можливостей, це також втрата довіри виборців. Так, об’єднання – не панацея, децентралізація дає достатньо інших механізмів вирішувати місцеві питання. Але якщо мова йде про розвиток, а не латання дір, про перехід на новий рівень управління територіями, а не намагання працювати по-старому, то альтернатив об’єднанню немає. І доки цей процес добровільний, не скористатися цим можуть лише недалекоглядні керівники громад», - прокоментував В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, у серпні 2017 року Мінрегіон започаткував щомісячний моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який, крім досягнень реформи, дає змогу визначити її слабкі місця, побачити, якої підтримки, підсилення яких напрямків роботи потребують органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації.

Ознайомитися з моніторингом можна ТУТ

Поділитися новиною:

Читайте також:

18 березня 2024

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 1-15 березня 2024 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію осонвних новин та...

18 березня 2024

Межівська громада одною з перших в Україні прийняла Програму відновлення і відбудови

Межівська громада одною з перших в Україні...

Майже рік тут тривала робота над Програмою комлексного відновлення. Стартували у квітні 2023, а затвердили готовий...

18 березня 2024

Місцеві цільові програми: відповіді на поширені запитання громад

Місцеві цільові програми: відповіді на поширені...

Місцеві цільові програми є невід'ємною складовою бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування. Це...

18 березня 2024

Про зміни у програмі медичних гарантій і як використати їх на користь пацієнтів та лікарень

Про зміни у програмі медичних гарантій і як...

Експерти U-LEAD розповіли учасникам інформаційної сесії про розширення програми медичних гарантій та зміни у...