На Дніпропетровщині зберуться старости 11 регіонів України

18-19 вересня Дніпропетровщина за ініціативою Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування приймає старост з 11 регіонів України. Упродовж двох днів посадовці, науковці та представники об’єднаних територіальних громад ділитимуться досвідом, практиками та перспективним баченням процесу реформування місцевого самоврядування та ролі в ньому інституту старост.

Дніпропетровська область однією з перших у державі долучилася до процесу децентралізації. Результатом ефективної співпраці регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування  з місцевими громадами, вищими навчальними закладами, органами влади усіх рівнів стало не лише створення  об’єднаних громад у всіх районах області, а й підготовка чималої кількості цікавих методичних розробок, організація навчання, покликаних допомогти першопрохідцям децентралізації.

Серйозною спільною роботою ЦРМС, наукових консультантів Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, експертів та практиків місцевого самоврядування  в рамках реалізації Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» стало створення «Плану дій старости: 10 кроків успішного старту».

–  За короткий час цей документ став настільною книгою не тільки для  вже створених у 2015-2016 роках на Дніпропетровщині 34 ОТГ, а й для  19-ти новоутворених громад, де вибори відбудуться 29 жовтня цього року, та для  тих, які ще знаходяться у процесі формування. Сьогодні усі усвідомлюють, що староста не лише виступає єднальною ланкою громадян з владою, але й  вирішує чимало важливих питань розвитку населенних пунктів старостинських округів. Тому ця науково-практична конференція є потужною платформою для обміну старостинським досвідом та відправною точкою для подальших дій та налагодження співпраці між регіонами, – переконана директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

У програмі конференції – обговорення ролі старост у розвитку інфраструктури громад та вивчення практичного досвіду роботи старостинських округів Дніпропетровщини.

18.09.2017 - 12:34 | Переглядів: 9273

Приєднані зображення:

Теги:

U-LEAD

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Читайте також:

15 грудня 2025

Зміцнення зв’язків із Європою: громади отримають більше можливостей для міжнародної співпраці

Зміцнення зв’язків із Європою: громади...

Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку міжнародного територіального співробітництва на...

13 грудня 2025

Межа у 300 операцій: як формальний критерій може знищити хірургію в малих громадах

Межа у 300 операцій: як формальний критерій...

Поки країна зосереджена на викликах війни — у сфері охорони здоров’я ухвалюються рішення, наслідки яких можуть стати...

13 грудня 2025

Уряд затвердив оновлені підходи до реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування з урахуванням війни та євроінтеграції

Уряд затвердив оновлені підходи до реалізації...

Кабінет Міністрів України ухвалив документ «Особливості реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та...

12 грудня 2025

Французький досвід для українських громад: профільний Комітет вивчає модель агломерацій та систему місцевого фінансового контролю

Французький досвід для українських громад:...

Члени Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...