15-16 серпня 2017 року вчителі, методисти та працівники відділів освіти Заболотніцької, Гніздичівської, Новоміської, Розвадівської, Грабовецької, Шегинівської, Чукв’янської, Луківської, Новокалинівської об’єднаних територіальних громад Львівської області запозичували досвід розвитку освіти на Хмельниччині.
Першого дня учасники відвідували Дунаєвецьку міську об’єднану громаду. Міський голова Веліна Заяць привітала гостей та розповіла про історію створення та успіхи громади, зазначивши, зокрема, що до її складу входить 51 населений пункт з населенням майже 40 тис. чоловік. Далі робота проходила в Дунаєвецькому Будинку творчості школярів, де начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Володимир Колісник ділився досвідом управління освітою в громаді. За його словами, бюджет освіти громади складає більше 110 млн гривень, з яких освітня субвенція складає лише половину, решта – власні кошти громади. Експерт шведсько–українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та проекту SKL International Інна Білик представила платформу Кращі практики «Управління освітою в громадах» (http://wiki.sklinternational.org.ua/). Також представники ОТГ Львівщини мали можливість оглянути Дунаєвецький НВК №3, який вже у 2017/2018 навчальному році виконуватиме функції опорної школи, та місцевий природничий музей. У вільний час учасники прогулювались вечірнім Кам’янцем-Подільським та спілкувались у неформальній атмосфері.
Другого дня відбувався візит у Гуменецьку об’єднану громаду. Учасники відвідали Гуменецький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів», ДНЗ «Вітерець» та Будинок культури. В останньому, учасники, зокрема, були присутніми на репетиції хору та протестували студію звукозапису. В приміщенні ради сільський голова Інна Абдулкадирова презентувала здобутки громади, а керівники відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Лілія Срібняк розповіла про труднощі та особливості функціонування дошкільних навчальних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Гостей частували та подарували солодкі подарунки.
Учасники дуже позитивно оцінили таку поїздку. За словами Надії Семчишин, Керівника «Центру Методичного супроводу та інноваційної діяльності вчителів ЗНЗ громади» Гніздичівської ОТГ, такі заходи не тільки сприяють обміну досвідом між регіонами нашої країни, а й згуртовують команду, що є основою змін.
Поїздку організовано Центром розвитку місцевого самоврядування у Львівській області за підтримки програми U-LEAD з Європою.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Львівська областьДжерело:
Центр розвитку місцевого самоврядування у Львівській області
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...