Перспективний план створення спроможних територіальних громад обговорено за участю представників «Центру розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області»

В приміщенні обласної державної адміністрації відбулась нарада, на якій обговорено перспективний план створення спроможних громад Вінницької області. Засідання відбулось під головуванням начальника організаційного відділу апарату облдержадміністрації Михайла Затули та за участю директора Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олега Левченко.

Розповідаючи про стан справ в області стосовно об’єднання територіальних громад, Михайло Затула зазначив: «На сьогоднішній день на Вінниччині створено 24 об’єднані територіальні громади, до складу яких увійшло 76 раніше діючих територіальних громад. На даний час обласною державною адміністрацією направлено 8 подань до Центральної виборчої комісії на проведення місцевих виборів як депутатів, так і голів об’єднаних територіальних громад».

Розглядаючи винесені для обговорення питання, основну увагу акцентовано на порядку розробки змін до Перспективного плану спроможних громад та самого визначення поняття «спроможної громади».

Таким чином, спроможна громада визначається як така, де місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого значення, передбачених законодавством в інтересах жителів громади…Повну версію читати ТУТ

 

Область:

Вінницька область

Джерело:

Сайт Вінницької ОДА

Читайте також:

06 травня 2026

Публічні фінанси: як міста проходять євротест на прозорість та ефективність?

Публічні фінанси: як міста проходять євротест...

У 2025 році програма «Прозорі міста» запустила пілотний формат дослідження готовності українських міст до інтеграції...

06 травня 2026

Динаміка доходів бюджетів територіальних громад у 2024–2025 роках

Динаміка доходів бюджетів територіальних громад...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» У...

06 травня 2026

Інституційна спроможність асоціацій ОМС: представлено рекомендації для посилення їх ролі

Інституційна спроможність асоціацій ОМС:...

У межах заходу Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» презентовано рекомендації щодо...

06 травня 2026

Анонс: вебінар «Оновлення та виправлення даних ЗЗСО: що потрібно знати керівникам і громадам»

Анонс: вебінар «Оновлення та виправлення даних...

Запрошуємо керівників закладів загальної середньої освіти та  представників територіальних громад долучитися до...