В Зачепилівському районі пройшло чергове засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.
Голова районної державної адміністрації Андрій Конопля нагадав, що районною Робочою групою 8 травня було проведено перше засідання, і більшість членів висловилися за те, що територіальним громадам необхідно об’єднуватися в один потенційний адміністративний центр спроможної територіальної громади на основі селища Зачепилівка. До цього центру увійдуть 9 сільських рад Зачепилівського району та Зачепилівська селищна рада.
Але на сьогоднішній день є ініціативи від сільських голів щодо утворення трьох громад, і сьогодні була можливість обговорити проблемні питання та поспілкуватися з представниками обласної Робочої групи.
Голова районної ради Леонід Глянь зазначив, що необхідно провести велику роз’яснювальну роботу серед населення територіальних громад, щоб заохотити людей до об’єднання.
Під час виступу радник президента Асоціації органів місцевого самоврядування з фінансових питань та бюджету Галина Пронькіна довела до відома присутніх інформацію про фінансові критерії формування спроможних територіальних громад згідно з чинним законодавством.
У ході роботи керівником регіонального центру-Офісу з питань впровадження у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади Діаною Бариновою були надані вичерпні відповіді на запитання від представників сільських рад, мешканців населених пунктів району.
Підводячи підсумки засідання, Андрій Конопля зазначив, що необхідно максимально ефективно попрацювати і в стислі терміни підготувати та надати проекти пропозицій щодо об’єднання спроможних територіальних громад.
Область:
Харківська областьДжерело:
Харківська обласна державна адміністрація
10 лютого 2026
Резиденція ідей у Львові: як громадам будувати ефективну ветеранську політику
Резиденція ідей у Львові: як громадам будувати...
Школа муніципального врядування Університету UNBROKEN у партнерстві з Львівською міською радою оголосили конкурсний...
09 лютого 2026
Пʼятий "Український тиждень" у Вашингтоні:...
Під час Українсько-Американського форуму регіонального партнерства Віцепрем'єр-міністр з відновлення України –...
09 лютого 2026
Мінфін майже повністю виконав січневий план міжбюджетних трансфертів
Мінфін майже повністю виконав січневий план...
У січні 2026 року Міністерство фінансів України, відповідно до вимог бюджетного законодавства, забезпечило...
09 лютого 2026
Програми Polaris та WM4U отримують додаткове...
Швеція надає Nefco 700 млн шведських крон (приблизно 65 млн євро) додаткового фінансування на екологічну відбудову...