На Рівненщині Миляцька об’єднана громада ділиться досвідом роботи ЦНАПу

На Рівненщині відбувся міжрегіональний кластерний тренінг «Децентралізація та інновації в розвитку ОТГ»

Участь у навчанні взяли представники об’єднаних громад з 5-ти областей - Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Рівненської та Тернопільської.

Захід ініціювали представники проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" спільно з Рівненською облдержадміністрацією.

Як зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, децентралізація – ключова реформа в Україні, тому до об’єднаних громад приділяється велика увага. Він додав, що для нинішніх ОТГ дуже корисним став досвід впровадження ідей за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Громади стали сміливішими в об’єднанні. Відтепер свої навички проектного менеджменту вони втілюють в своїх громадах.

Присутній на заході народний депутат Олександр Дехтярчук розповів присутнім про міжнародний досвід об’єднаних громад, а також потребу в законодавчих змінах. Під час тренінгу також йшлося про міжнародні програми, які сприяють громадам у реалізації проектів розвитку.

Громади-першопрохідці поділилися своїми успіхами.

Зокрема, Миляцька об’єднана громада презентувала свій досвід роботи ЦНАПу.

За словами заступника голови Миляцької ОТГ Геннадія Рожка, вже через рік після об’єднання у громаді запрацював Центр надання адмінпослуг. На це залучили європейські кошти. ЦНАП нині – гордість громади. Тут працює чотири працівники, у тому числі державний реєстратор. З ЦНАПом у разі потреби віддалено працюють старости шести сіл. Вже зараз у центрі люди можуть отримати чимало різних послуг - довідки про склад сім’ї, виписки, реєстрацію та інші. В установі облаштували ігрове місце для дітей та кімнату для відпочинку працівників.

Нині керівництво Миляцької об’єднаної громади йде далі і реалізовує інші корисні для людей проекти.

Теги:

адміністративні послуги ПРООН

Область:

Рівненська область

Громади:

Миляцька сільська об’єднана територіальна громада Миляцька територіальна громада

Джерело:

Зунр.Інфо

Читайте також:

06 лютого 2026

Акселераційна програма Clusters4Regions: новий етап розвитку кластерного менеджменту в Україні

Акселераційна програма Clusters4Regions: новий...

  2 лютого розпочала роботу Школа кластерного менеджменту #Clusters4Regions — акселераційна навчальна програма...

06 лютого 2026

Анонс: як Україна адаптує місцеве самоврядування до стандартів ЄС — підсумки проєкту ЦППР

Анонс: як Україна адаптує місцеве...

Система місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні зіштовхується з викликами воєнного...

05 лютого 2026

05 лютого 2026

Час на якість: що дає громадам відтермінування містобудівних дедлайнів

Час на якість: що дає громадам відтермінування...

У попередніх матеріалах ми говорили про «страх підпису» у відбудовчих проєктах — явище, з яким сьогодні стикаються...