Виїзна консультація до Андріївської селищної ради стосовно об'єднання у форматі, передбаченому Перспективним планом

30 червня в смт. Андріївка Бердянського району відбулося обговорення формування Андріївської об’єднаної територіальної громади. Згідно Перспективного плану до неї входять Андріївська селищна рада, Долинська і Новотроїцька сільські ради.

В рамках зазначеного заходу до представників місцевого самоврядування приїхали заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, директор Запорозького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун, експерт Центру з децентралізації Аскад Ашурбеков та співробітники Бердянської районної державної адміністрації. Захід зібрав велику аудиторію серед якої голова та депутати Андріївської селищної ради, голова Долинської сільської ради, громадські активісти.

У своєму виступі перед присутніми, заступник голови Запорізької ОДА Зінаїда Бойко акцентувала увагу на передовому становищі Бердянського району з впровадження реформи децентралізації. На сьогоднішній день Андріївська ОТГ стане третьої громадою району із можливих чотирьох, що передбачені Перспективним планом. За її словами кращий шлях об’єднання – дотримуватися Перспективного плану, адже саме в такому форматі громада буде фінансово спроможною і зможе суттєво підвищити якість життя своїх мешканців.

Олександр Свистун підкреслив, що на шляху об’єднання повинні бути враховані інтереси всіх територій, а головною рушійної силою формування ОТГ має стати орієнтація на майбутні вигоди для населення територій. За його словами об’єднання - це виклик для нинішніх керівників територій, які повинні ставити інтереси громади вище аніж особисті амбіції.

Експерт Центру Аскад Ашурбеков у своєму виступі зробив акценти, на фінансових перевагах, які громада отримає при об’єднанні в 2017 році.

Присутній голова Андріївської селищної ради та депутати одноголосно підтримали формат об’єднання. Проте, окремі зауваження висловив голова Долинської сільської ради, який поки що не бачить свою громаду в складі майбутньої ОТГ. З урахуванням, цієї складної ситуації присутніми були прийняти наступне рішення - Андріївська селищна рада повторно направить пропозицію приєднання Долинській та Новотроїцькій сільським радам, а ті в свою чергу планують розпочати процес громадських обговорень на своїх територіях.

03.07.2017 - 20:34 | Переглядів: 9970

Приєднані зображення:

Область:

Запорізька область

Джерело:

Читайте також:

15 липня 2025

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...

Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...

15 липня 2025

11 років на кордоні з війною

11 років на кордоні з війною

Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...

14 липня 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...