Жодних ризиків федералізації країни не несе проект змін до Конституції України в частині децентралізації. Про це сказав Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо в інтерв’ю УНІАН.
Він заперечив, що конституційні зміни в частині децентралізації несуть загрозу суверенітету України.
«Це повністю неправда. Є деякі побоювання серед деяких політичних сил в Україні, що це приведе країну до федерального устрою, але це не так. Поправки дійсно відповідають європейським стандартам. Ми не бачимо жодних ризиків федералізації країни», - наголосив Джанні Букіккіо.
В розмові він позитивно оцінив проект змін до Основного закону, назвавши це кроком вперед, і висловив сподівання, що «конституційні поправки будуть ухвалені Верховною Радою для того, щоб вони стали частиною Конституції».
Нагадаємо раніше Джанні Букіккіо наголошував, що Проект змін до Конституції зберігає баланс повноважень між органами влади України.
20 лютого 2026
Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...
У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...
20 лютого 2026
I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...
20 лютого 2026
«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти політики згуртованості ЄС
«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти...
«Мовою розвитку» ЄС описують не лише цілі та принципи регіональної політики ЄС, а й конкретні відповіді на практичні...
19 лютого 2026
Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...
Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...