Завершується підготовка законопроекту «Про префектів»

Проект Закону України «Про префектів» має бути завершений найближчим часом.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода під час обговорення проекту Закону України «Про префектів», яке відбулося в Мінрегіоні за участю членів робочої групи Мінрегіону, представників Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів.

«До моменту голосування змін до Конституції в нас має бути повне розуміння, що таке інститут префектів», - зазначив перший заступник Міністра.

В свою чергу експерти, на прикладі Франції, наголосили на необхідності створення національної школи з підготовки префектів в Україні. «Фахівці Франції готові поділитися досвідом і надати допомогу у підготовці програми навчання», - додав В´ячеслав Негода.

Нагадаємо,  українська делегація перебувала у навчальній поїздці у Франції. Візит під назвою «Законодавче забезпечення та практичні аспекти функціонування інституту префектів у Франції» організований Радою Європи у співробітництві з Національною школою адміністрації (ENA).

Раніше В´ячеслав Негода зазначав, що інститут префектів не такий вже й страшний, як його малюють.

Довідка

Передбачається, що перше призначення на посади префектів буде здійснюватися з відбором кандидатур на конкурсній основі. Паралельно – формування кадрового резерву майбутніх префектів.

Читайте також:

01 червня 2026

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює постанова Кабміну № 676 для громад

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює...

Уряд ухвалив довгоочікувані зміни до Методики нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Постанова КМУ №...

01 червня 2026

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників в АІКОМ. Відстрочка від мобілізації для педагогічних працівників»

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників...

Запрошуємо керівників закладів загальної середньої освіти та представників територіальних громад долучитися до...

01 червня 2026

Від законодавчих змін до громадських асамблей: проєкт Ради Європи підбив підсумки року підтримки місцевого самоврядування в Україні

Від законодавчих змін до громадських асамблей:...

Поки Україна одночасно веде війну, відновлює зруйновані території та готується до вступу в Європейський Союз, реформа...

01 червня 2026

Іванківська громада розпочала партнерство з польською гміною Павонкув

Іванківська громада розпочала партнерство з...

Іванківська селищна територіальна громада Київської області та гміна Павонкув Люблінецького повіту Сілезького...