Селище Клесів, що на Сарненщині, славиться не лише своїми багатими покладами на бурштин, а й успіхами у проведенні територіальної реформи. Нагадаємо, що Клесівська об’єднана територіальна громада уторилася однією із перших. До складу цієї ОТГ увійшло шість населених пунктів.
Велика, гарна, утеплена, з новеньким перекриттям та облаштованим подвір’ям. Аж не віриться, що всього лише кілька місяців тому ця будівля мала не такий привабливий вигляд. Та, завдяки коштам освітньої субвенції, яку Клесівська ОТГ отримала в результаті об’єднання, вдалося за короткий період зробити капітальні зовнішні та внутрішні ремонтні роботи у дитячому садочку, який наразі відвідує до сотні маленьких вихованців. Обійшлися все це у суму понад 500 тисяч гривень. Та найбільше клесівчани тішаться твердопаливним котлом, що забезпечує закладу значну економію коштів
Василь Гриник:
- Економія у три рази - це суттєво. І діти, і батьки кажуть, що за той час, коли існував садочок, що такого тепла не було, що діти колись лягали і у рукавичках, і одягнені, а це у нас на подачі на котлу було 65 градусів, а весь садок був у теплі.
Свіжими ремонтами хизуються і у Клесівській школі. У вчительських кабінетах та класах пахне деревиною, адже обшивати стіни вирішили вагонкою. Це хоч і дорожче, але надійніше. Окрім того, було замінено вікна та двері, оновлено матеріально-технічну базу. Та найбільша гордість - це шкільне лісництво «Сосновий бір» держпідприємства «Клесівський лісгосп», який вже має досягнення: перше місце в області за експериментально дослідницьку роботу - вирощування сосни звичайної на грунтах, пошкоджених, в результаті видобутку бурштину.
Світлана Симоненко, директор Клесівської ЗОШ I-II ступенів:
- Наші діти експериментально займаються живцюванням. Живцюють наші культури у парничку. Потім ми ці культури висаджуємо на шкілку. І, за рахунок культур, які вже приймаються, ми проводимо повністю озеленення території нашої школи і садочків, і магазинів.
Заступник голови Клесівської селищної ради Тетяна Коханевич розповідає, вони продемонстрували досягнення лише у бюджетній сфері. Незважаючи на це, за останні неповні два роки було зроблено теж чимало.
Тетяна Коханевич, заступник голови Клесівської селищної ради:
- Було зроблено капітальний ремонт двох доріг на суму, майже, 1 мільйон 800 тисяч гривень. Крмі ліній електропередач, у Карпиловці ми побудвали і у Клесові на суму 1 мільйона 158 тисяч гривень. Закупили сміттєвоз для збирання сміття - 2 мільйони 117 тисяч гривень. Відповідно, закупивши сміттєвоз, треба і сміттєві баки: закупили на 342 тисячі сміттєвих баків, які розставили не лише по селищу Клесів, а й село Клесів і село Пугач. Тобто, зроблено є чимало.
Тетяна Коханеви додає, попереду не менш амбітні плани. Зокрема, вони хочуть провести нові лінії електропередач, зробити освітлення, відремонтувати занедбані ділянки дороги та реконструювати вулицю Центральну.
Область:
Рівненська областьГромади:
Клесівська селищна об’єднана територіальна громада Клесівська територіальна громадаДжерело:
«СфераТВ»
26 серпня 2026
Віталій Безгін: інтеграція ВПО потребує сталих житлових рішень і комплексного підходу
Віталій Безгін: інтеграція ВПО потребує сталих...
Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у нових громадах потребує комплексного підходу, за якого житло поєднується з...
26 серпня 2026
АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання
АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання
Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відповіли на поширені запитання щодо роботи в системі АІКОМ...
26 серпня 2026
У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та джентльменів
У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та...
У Києві відбувся Шостий Summit of First Ladies and Gentlemen, започаткований першою леді України Оленою Зеленською....
26 серпня 2026
Політика регіонального розвитку в Австрії
Політика регіонального розвитку в Австрії
ВИСНОВОК Регіональна та просторова політика Австрії за останні п’ять десятиліть зазнала докорінної трансформації –...