Центр надання адміністративних послуг відкриють вже в середині липня у Пирятинській об’єднаній територіальній громаді. Ремонтні роботи – на завершальній стадії. Відкриття заплановане на кінець червня – початок липня.
Створити ЦНАП у Пирятинській ОТГ вдалося за рахунок співфінансування: частину коштів виділили з місцевого бюджету, іншу – міжнародний проект GIZ, повідомляють в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.
– Ми стали переможцями конкурсу серед громад, які хотіли створити в себе Центр надання адміністративних послуг. 1 млн 390 тис грн – це гроші GIZ. З них – 890 тис грн пішло на будівельні роботи та 500 тис грн на обладнання. З бюджету ОТГ на створення ЦНАПу виділено 840 тисяч гривень, – каже Лариса Кочур, керуюча справами виконкому Пирятинської міської ради.
У ЦНАПі надаватимуть муніципальні та адміністративні послуги.
– Раніше в приміщенні, в якому знаходитиметься ЦНАП був гуртожиток, він стояв багато років майже порожній. У ньому проживало лише кілька інвалідів по зору. Ми придбали їм минулого року квартири в зручному місці. Нині ми відремонтували цю двоповерхову будівлю. На першому поверсі буде розташований ЦНАП, на другому – відділ житлово-комунального господарства Пирятинської міської ради, – розповідає Світлана Кеда, начальник фінансового управління Пирятинської міської ради.
Будівельні роботи вже завершено. Зараз підрядною організацією усуваються деякі недоліки.
У ЦНАПі початково працюватиме 5 адміністраторів та 3 державні реєстратори: з реєстрації речових прав і бізнесу, держреєстру та спеціаліст, який здійснюватиме реєстрацію громадян. Частина з них уже працює.
Пирятинський центр надання адміністративних послуг відповідатиме всім сучасним європейським вимогам: уже придбане необхідне обладнання, буде електронний документообіг та електронна черга.
Крім того, у Олександрівському старостаті, в селі Олександрівка та Калиновий Міст, створено два віддалених робочих місця для реєстраторів.
– У Олександрівці спеціаліст вже працює, в Калиновому Мості вакансія поки що вільна, – зазначила Лариса Кочур.
Також Лариса Василівна додала, що готові прийняти на роботу і спеціалістів з районної адміністрації, але за умови, що ЦНАП Пирятинської громади обслуговуватиме не лише населення ОТГ, а всього району.
Варто зазначити, що вже зараз у Пирятинській ОТГ надають частину адміністративних та муніципальних послуг, з їхнім переліком можна ознайомитися на офіційному сайті територіальної громади.
Область:
Полтавська областьГромади:
Пирятинська міська об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Коло»
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...