Площа об'єднаних громад в Україні більша за Угорщину чи Португалію, - Зубко
Децентралізація – найбільш успішна реформа у країні. 413 громад вже об’єдналися, з яких 159 громад вже два роки поспіль впроваджують реформу, засвідчивши зміни в системі управління та матеріалізацію повноважень. Політична воля Президента України, парламенту та Уряду дає можливість впровадити системні зміни в країні. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час виступу на панельній дискусії щодо результатів реформи децентралізації.
Він наголосив на важливих досягнення бюджетної та податкової децентралізації в Україні. «Урядом прийнято бюджетну резолюцію, яка засвідчила просування реформи і її можливості у збільшенні бюджетів місцевих громад. Так, на 2017-й закладено 170 млрд гривень доходів місцевих бюджетів, на 2018 – 248 млрд, на 2019 – 270 млрд гривень, на 2020 – 284 млрд гривень. Тобто сьогодні об’єднані громади мають можливість працювати ефективно, планувати і реалізувати проекти, які покращують якість інфраструктури ОТГ і місцевого самоврядування», зауважив Зубко.
Він відзначив, що Уряд і людей, які проживають в ОТГ, непокоїть питання ефективного використання залучених коштів. «Коли бачимо зростання залишків на казначейських рахунках або на банківських депозитах, це означає, що кошти не матеріалізуються у новій якості життя українців», - підкреслив він.
За його словами, площа, яку охоплює реформа децентралізації в Україні вже перевищує територію Угорщини або Португалії. «Ми вийшли на високий рівень просування реформи. І вже потрібно говорити про стратегічну перспективу розвитку реформи. Ми впроваджуємо інструменти оцінки дієвості кожної громади та області у просуванні децентралізації. Держава формує рамкову політику, які визначатимуть конкурентоспроможність громад у забезпеченні належної якості життя людини. Серед лідерів за ефективністю - Слобожанська, Вербківська, Богданівська, Шахівська, Глобинська ОТГ. Там показують спроможність та ефективність у реалізації інфраструктурних проектів», - зауважив Геннадій Зубко.
Він відзначив важливість співпраці із європейськими партнерами у реформі. «Уряд, регіони і європейські партнери, що активно долучилися до реформи, зокрема проект U-LEAD, який нам допомагає відкрити офіси в областях для консультативної підтримки в громадах, – є партнерами, які бачать перспективи України як європейської держави за рахунок зміни системи управління», - наголосив Геннадій Зубко.
Він висловив подяку партнерам із ЄС, Німеччини, Швеції, США, Данії, Польщі, які прагнуть, аби Україна «стала європейською державою не тільки за цінностями, але й за зміною системи управління, яка делегує повноваження і змінює якість життя українців».

Поділитися новиною:
06 грудня 2023
12 грудня - експертне обговорення «Відновлення...
12 грудня о 14:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться експертне обговорення на тему...
06 грудня 2023
З’явився проєкт постанови Уряду «Про внесення...
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило та оприлюднило Проєкт постанови Кабінету...
06 грудня 2023
Надходження до місцевих бюджетів збільшуються, порівняно з 2022 роком», – Денис Улютін
Надходження до місцевих бюджетів збільшуються,...
Навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку, порівняно з показниками минулого...
06 грудня 2023
Спроможні громади – основа ефективного відновлення України, - Олександр Кубраков
Спроможні громади – основа ефективного...
У Бучі пройшов форум «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». У центрі обговорення – перспективи реформування...