9 червня, під час ХІІІ сесії обласної ради VII скликання депутати схвалили проект змін до перспективного плану формування територій громад Херсонщини на території Великоолександрівського і Каховського районів та міста Таврійськ.
Такі рішення були прийняті з метою отримання Борозенською і Таврійською ОТГ прямих міжбюджетних відносин з Державним бюджетом України.
За нововизначеним перспективним планом до Борозенської об’єднаної територіальної громади на території Великоолександрівського району повинні були входити Борозенська, Новокубанська, Чарівненська, Чкалівська й Брускинська сільські та селищні ради. Відповідно до внесених змін, дві останні не входитимуть до новоутвореної ОТГ.
У Каховській громаді так само від Каховської, Любимівської, Василівської, Коробківської і Чорнянської від’єдналися Малокаховська й Кам`янська ради.
Натомість, остання переходить в об’єднання з Таврійською територіальною громадою.
Координуючи питання процесу децентралізації на території Херсонської області, в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій в ході роботи й спілкування з представниками громад зазначає, що попередньо затверджені перспективні плани можуть корегуватися в процесі утворення громади і це нормально.
«Неможливо змоделювати єдиний механізм утворення ОТГ по всій Україні, адже кожна область має свої соціально-економічні й географічні особливості. Запускаючи реформу на Херсонщині, орієнтувалися на позитивний досвід Польщі, але згодом побачили, що децентралізація у нас проходить власним шляхом і тому слід враховувати всі наявні особливості області».
Голова обласної ради Владислав Мангер підтримує зміни у перспективних планах і зауважує, що такі зміни відбуватимуться постійно, адже модель утворення ОТГ повинна бути виваженою і економічно обґрунтованою.
Для затвердження рішення обласною державною адміністрацією буде направлено схвалений обласною радою проект змін до перспективного плану формування територій громад Херсонщини до Кабінету Міністрів України.
28 серпня 2026
Вінниця шукає керівника транспортного...
У Вінниці триває відкритий відбір на посаду генерального директора КП «Вінницька транспортна компанія». Вперше місто...
28 серпня 2026
Від тимчасового житла до інтеграції: як держава і громади шукають довгострокові рішення для ВПО
Від тимчасового житла до інтеграції: як держава...
На п’ятому році повномасштабної війни питання житла для внутрішньо переміщених людей дедалі менше зводиться до того,...
28 серпня 2026
Вакансія: Експерт(-ка) з безпеки
Вакансія: Експерт(-ка) з безпеки
SALAR International оголошує вакансію експерта(-ки) з безпеки. Роль передбачає надання періодичного аналізу...
27 серпня 2026
Віталій Безгін: громади отримають додатково 1 млрд грн на проєкти відновлення
Віталій Безгін: громади отримають додатково 1...
Уряд збільшив на 1 млрд грн фінансування Програми з відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського...