Якою має бути ідеальна громада?

На це питання пробували відповісти 9 червня члени робочої групи, відібрані для роботи над Стратегічним планом розвитку Барської громади підчас першої робочої зустрічі, яка відбулась у Барській Районній Бібліотеці.

На початку засідання після вітального слова голови Барської Міської Громади Артура Цицюрського, присутні могли ознайомитись із результатами соціально-економічного аналізу території громади, вихідні дані для якого приготували працівники виконкому у тісній співпраці із громадськістю і Вінницьким ВП ЦРМС. Тамара Кушнір розповіла про план роботи і наступних зустрічей членів робочої групи в рамках створення Стратегічного документу, який визначить напрямок руху громади у перспективі до 2020 року.

Соціально-економічний аналіз території був опрацьований завдяки підтримці Вінницького ВП ЦРМС і експерта з регіонального розвитку Войціцького Ю.Р. Присутні в бібліотеці барчани і мешканці сіл, які входять у склад Барської громади, а також представник духовенства, у графічній формі побачили, якими є демографічні та економічні тенденції прогнозів, почули про основи стратегічного планування і взяли участь у практичній частині зустрічі, яка полягала на визначенні власного бачення “ідеальної” Барської громади і визначення факторів для наступного SWOT-аналізу.

Для цього координатори заходу поділили членів робочої групи згідно пір року, в яких кожен з них народився. Потім кожна з груп формувала від 10 до 15 сильних і слабких сторін громади, а потім доповнюючи одна одну, презентували свої напрацювання загалу. Зовнішні чинники (можливості та ризики), які мають вплив на громаду, формували спільно у режимі мозкового штурму.

Найважливіші висновки СЕА, який опрацьовано представниками громади при консультативній підтримці Вінницького ВП ЦРМС, увійдуть до Стратегічного плану Барської громади. Результати SWOT-аналізу, відповідні висновки і узагальнене Стратегічне бачення будуть представлені робочій групі для затвердження у першій половині липня поточного року.

Усі присутні на першій зустрічі із планування розвитку громади барчани і мешканці сіл, що входять до складу громади, своєю активністю виражали велике бажання покращити ситуацію у своєму регіоні на краще і готовність відмовитись від подальшого “інерційного” руху громади на користь модернізаційних змін і розкриття місцевих переваг.

Юрій Войціцький, експерт з регіонального розвитку ВП ЦРМС

Довідка

U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Німеччиною, Польщею та Швецією. U-LEAD підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. Це передбачає посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, а також вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні для громадян України.

10.06.2017 - 00:01 | Переглядів: 11868

Приєднані зображення:

Область:

Вінницька область

Джерело:

Читайте також:

01 липня 2025

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...

Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...

01 липня 2025

Підприємливі громади

Підприємливі громади

Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...

01 липня 2025

Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?

Липневі каталоги можливостей: що нового для...

Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...

01 липня 2025

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...