Навчальна поїздка представників ОТГ Вінничини до Львівської та Тернопільської областей «Робота оптових продовольчих ринків»

Група з 13 представників ОТГ Вінницької області за участі заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОДА Валентини Кирилюк 26 та 27 травня відвідали в рамках навчального туру «Робота оптових продовольчих ринків» оптовий ринок «Шувар» у Львові та пункт реалізації регіональних продуктів «Дідо», завітала до офісу Львівського відокремленого підрозділі Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», а також переймала досвід успішного функціонування молочного кооперативу у с. Лугове, Бродівського району, Львівської області та ягідного кооперативу у с. Лосятин, Кременецького району, Тернопільської області. Навчальний тур організовано Вінницьким відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Південно-Західним Хабом в рамках програми U-LEAD з Європою.

Під час візиту на ринок «Шувар» делегація з Вінницької області поспілкувалась з відділом маркетингу ринку та ознайомилась з процедурою функціонування організованих оптових ринків.

«Шувар» – перший в Україні і наймасштабніший в Західному регіоні оптовий ринок сільськогосподарської продукції. Ми українська компанія покликана часом створити цивілізований ринок свіжої сільськогосподарської продукції» - зазначила Клавдія Гордієнко, заступник директора із зав’язків з громадськістю ринку «Шувар».

В свою чергу Іван Стефанишин, радник директора з питань АПК звернувся до представників ОТГ: «В бізнесі має бути філософія – не можна дилетантам валово вирощувати ягоду, не маючи де її зберігати, не розуміючи завершеного циклу своєї робити. Ніхто не починає бізнес в великих масштабах, фермерам-початківцям потрібно розуміти, що не потрібно видавати тонну продукції на пустому змісті»

Після «Шувару» делегацію у своєму офісі зустрів Андрій Бринь, директор Львівського ВП ЦРМС, де відбувся семінар «Стан розвитку кооперацій у Львівській області» за участі координатора напрямку розвиток сільських територій Ярослави Сорокопуд, представника фінансового та організаційного забезпечення Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та експерта проекту «Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації високоякісних харчових продуктів у Львівській області» Ганни Антонюк.

Наступного дня делегація з Вінницької області вирушила переймати досвід успішного функціонування молочного кооперативу СОК «ПОКРОВА» у с. Лугове (Заболотцівська ОТГ), Бродівського району, Львівської області. Спілкування з Марією Дискант, головою Заболотцівської ОТГ та Головою Правління кооперативу, дозволило не лише дізнатися про перспективні напрямки розвитку молочного бізнесу, але й отримати поради як це здійснювати на практиці.

В 2007 році сільською радою було створено культурні пасовища.

В 2011 році закрився колгосп, а саме пункт прийому молока, вартість за літр молока знизилась до 90 коп. Було вирішено створити свій молочний кооператив, ідейним натхненником якого стала голова с. Заболотцівці Марія Дискант.

Велику частину допомоги кооператив отримав в рамках Канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

На сьогодні кооператив виробляє 7-8 тон молока за день, а також планують відкривати кооперативний пункт реалізації молочної продукції.

«Кооператив та об’єднання в одну громаду дуже згуртувало людей, ми живемо як одна велика родина, самостійно вирішуємо проблеми та даємо собі раду.  По селах стало більше молоді і дітей. Роблять ремонти, заселяються у порожні хати. Село не вимирає – і це головне» - Марія Кіт, секретар кооперативу «Покрова»

На пасовищі, біля пункту збору молока, с. Лугове, Львівської області.

В приміщенні Заболотцівської сільської ради

Натхненні ідеєю та майбутніми можливостями представники ОТГ Вінницької області вирушили до кооперативів «Лосятинське молочне джерело» та «Ягідний край» у с. Лосятин, Кременецького району, Тернопільської області.

У Тернопільській області делегацію зустріла бухгалтер кооперативів «Лосятинське молочне джерело» та «Ягідний край», а також директор ТЗОВ «Eko Fruits» Світлана Ковелюк.

«Зараз ви можете бачити дві плантації – засадження 2013 року та нову посадку. Цього року вирішили садити капустевою сажалкою – дуже швидко та якісно» - розпочинає свою розповідь пані Світлана.

Ідея створення кооперативу «Лосятинське молочне джерело» виникла в 2009 році та належить сільському голові с. Лосятин Надії Залевській. Взявши на баланс сільської ради залишки майна колишнього села мільйонника вона знайшла пропозицію та почала співпрацювати з «Хайфер Проджект Інтернешенл». В рамках проекту члени кооперативу отримали елітне насіння зернових, картоплі та племінну худобу і свині. Принцип кооперативу – передача дару від приплоду для бажаючих вступити до членів кооперативу.

В 2011 році компанія «Danone» мала намір розпочати соціальний проект з однієї сторони, а з іншої – задовільнити свої потреби у закупівлі полуниці на території України (раніше полуниця закуплялась в Китаї). Кооператив «Лосятинське молочне джерело» виграв конкурс та в 2012 році розпочався проект «Eko Fruits». Членів кооперативу залучали до тренінгів щодо сучасного вирощування полуниці, які проводили італійські агрономи. На сьогодні в кооперативі є 24 га, засаджені полуницею різного ступеню дозрівання та різної за якістю. Кооператив задовольняє компанію «Danone» полуницею на 100%. Окрім полуниці кооператив вирощує також малину.

На посадці полуниці кооперативів «Лосятинське молочне джерело» та «Ягідний край» у с. Лосятин, Кременецького району, Тернопільської області

Вінницький відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» висловлює подяку тренеру пані Ярославі Сорокопуд за допомогу в організації навчального туру.

Вікторія Драчук, помічник керівника Вінницького ВП ЦРМС

Довідка

U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Німеччиною, Польщею та Швецією. U-LEAD підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. Це передбачає посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, а також вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні для громадян України.

 

Область:

Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 травня 2022

Відбір громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській, Закарпатській, Одеській та Рівненській областях триває

Відбір громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»...

Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела інформаційні сесії для ознайомлення територіальних громад Житомирської,...

24 травня 2022

Перелік громад в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що в оточенні, станом на 18 травня

Перелік громад в зонах бойових дій, на...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО)...

24 травня 2022

Уряд змінами до Постанови № 590 розширив перелік пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану

Уряд змінами до Постанови № 590 розширив...

Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590, чим розширив перелік...

24 травня 2022

Законодавче забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб та інструменти їх реалізації - експертний аналіз

Законодавче забезпечення житлових прав...

Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували законодавство, що регулює реалізацію прав внутрішньо переміщених осіб...