Робоча група з децентралізації погодила створення ще 4 громад на Житомирщині

Ще 4 об’єднані територіальні громади планується створити у Житомирській області: Пулинську, Черняхівську, Словечанську та Радомишльську.

Рішення про їх створення прийняли сьогодні, 15 травня, у Житомирі члени регіональної робочої групи під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Гундича та голови облради Володимира Ширми.

«Реформа децентралізації в області проходить на високому рівні. За результатами 2016 року ми є лідерами у цій реформі, тому що на території області було створено найбільше громад. Цей рік не має бути виключенням, тому що до кінця 2017 року ми плануємо 80% території Житомирщини охопити об’єднаними територіальними громадами. Якщо будемо йти такими темпами, то у нас все вдасться», – зазначив Ігор Гундич.

Члени робочої групи проголосували за внесення змін до Перспективного плану формування територіальних громад щодо створення таких ОТГ:

Пулинська селищна об’єднана територіальна громада: одна селищна рада та 6 сільських рад, загальна кількість населення 11562 особи;

Черняхівська селищна об’єднана територіальна громада: одна селищна рада та 13 сільських рад, загальна кількість населення 17947 осіб;

Словечанська сільська об’єднана територіальна громада: 8 сільських рад, загальна кількість населення 8600 осіб;

Радомишльська міська об’єднана територіальна громада: одна міська рада та 15 сільських рад, загальна кількість населення 25512 осіб.

Крім того, за словами голови ОДА, уже внесені зміни до законодавства, і на сьогодні до нині діючих громад можуть поєднуватися при бажанні інші території – сільські і селищні ради, які хочуть увійти у громаду.

Таке бажання вже виявили Білківська сільська рада, якій робоча група погодила приєднання до Корнинської ОТГ Попільнянського району, та 4 сільські ради, які приєднаються до Лугинської ОТГ.

Разом з тим, члени групи відмовили у створенні 4 громадам Пулинського району – Соколівскій, Куренській, Стрибізькій та Мартинівській – через їх малонаселеність, невеликі території та фінансову неспроможність.

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...