Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко: «Наш пріоритет — децентралізація»

Минув рік, як виконавчу владу Рівненщини очолив молодий (у прямому й переносному значеннях) голова облдержадміністрації Олексій Муляренко. Зізнався, що цей рік для нього пролетів наче мить. Були в тій миті успіхи й розчарування, але головним її виміром стали конкретні справи.

(…) — Гарні дороги — це ще й туристи, яким гостинна Рівненщина рада завжди.

— Робимо ставку на туризм як один із важливих донорів місцевих та обласного бюджетів. Тут потрібен нестандартний, креативний підхід. Наше природне диво — Тунель кохання вже відомий у світі, тож люди сюди їдуть звідусіль. Тому ми подали проект облаштування його інфраструктури на конкурс ДФРР і виграли його. До понад півмільйона державних інвестицій долучаємо співфінансування небайдужої клеванської громади і приватні кошти. З державних ресурсів облаштуємо паркінг, дитячий ігровий комплекс,  велосипедні доріжки, торговельні ряди, безплатний Wi-Fi. Приватник збудує ресторан та готель. Тож отримаємо принципово новий імідж найромантичнішого місця в Україні.

Ще один крок у розвитку туризму — центри туристсьої інформації, де кожного охочого вичерпно поінформують про все, що є в тому чи іншому місці. Такі є при в’їзді в кожне європейське місто чи містечко. Ми ж поки що відкрили перший в Острозі. А вже невдовзі таких інформаційних вікон для туристів буде щонайменше сім: у Сарнах, Дубні, Рівному, Корці, Володимирці та Клевані. Тут рекламуватимуть родзинки наших населених пунктів, що завжди раді гостям.

У краї, який дихає історією, справді є на що подивитися: тут і поле битви під Берестечком,  і музей Пересопницького Євангелія, на якому присягають президенти, й спадщина князів Острозьких та Любомирських, зокрема Дубенський замок, і ще багато цікавого. До речі, чимало наших об’єднаних громад добре зрозуміли роль таких об’єктів, що є їхніми візитівками.

— Перебуваючи нещодавно на Рівненщині, віце-прем’єр-міністр  Геннадій Зубко слушно зауважив, що в поняття децентралізації вкладається все: в освіті це опорні школи, в медицині — госпітальні округи, в будівництві — архітектурно-будівельні інспекції. Не кажу про фінансову децентралізацію, яка дає реальний ресурс у громади.

— Власні доходи місцевих бюджетів у 18 об’єднаних громадах, які вже мають прямі відносини з держбюджетом, у першому кварталі зросли в 1,7 раза, на розвиток їхньої інфраструктури уряд цього року передбачає майже 65 мільйонів гривень. На сьогодні в нас 21 громада із передбачених перспективним планом 60. Гадаю, до кінця року пройдемо екватор у процесах децентралізації.

Керівники виконавчої влади районів повинні зрозуміти, що об’єднані громади — це не втрата їхньої влади, а додатковий ресурс у розвиток територій, на який люди чекають давно. Завдяки підтримці держави можемо змінити якість нашого життя. Як же цим не скористатися? Тому працюємо за багатьма напрямами: створення нового освітнього простору через опорні школи, організація пожежно-рятувальних підрозділів та центрів безпеки в громадах. У цьому співпрацюємо з польськими колегами, які мають своєрідний культ пожежника-добровольця, про який, до речі, розповідала ваша газета. І новий формат закладів первинної медицини, й наближення адміністративних послуг до людей (зокрема саме в нашій Миляцькій об’єднаній громаді завдяки донорським коштам запрацював перший в Україні сільський ЦНАП). Тому децентралізація — наш пріоритет.

Переконуємо людей, що громади мають бути самодостатніми, щоб держава лише підсилила їх ресурсом для розвитку. А такий ресурс і в держави, і в наших європейських партнерів є. Потрібні лише високоякісні проекти, що йдуть від самих громад. І, звісно ж, налаштування на позитив, якого в житті забагато не буває. Повну версію читати ТУТ

Область:

Рівненська область

Джерело:

«Урядовий кур’єр»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2021

20 вересня 2021

Керівників громад запрошують взяти участь в онлайн-опитуванні щодо реформи децентралізації

Керівників громад запрошують взяти участь в...

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за підтримки Міністерства розвитку громад та територій та...

17 вересня 2021

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті Державного бюджету 2022 – інфографіка

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті...

15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та подав його на розгляд Верховній...

17 вересня 2021

Громади України й Словенії: обмін досвідом і партнерством

Громади України й Словенії: обмін досвідом і...

Словенці навчать українські громади переробляти сміття і розвивати туризм, а українські громади поділяться досвідом...

17 вересня 2021

Оцінка рівня фінансової спроможності громад – методичні рекомендації (проєкт)

Оцінка рівня фінансової спроможності громад –...

Міністерство розвитку громад та територій спільно з представниками всеукраїнських асоціацій, експертами міжнародних...