«Інформаційний пункт децентралізації» провели у Володимирецькому районі консультанти Проекту ПУЛЬС Рівненського регіонального відділення АМУ. Там фахівці зустрілися з керівниками районної ради та адміністрації, сільськими головами та активістами.
Консультанти детально розповіли як нині виглядає децентралізація в області, які переваги та можливості отримали вже існуючі ОТГ. На карті Володимирецького району має з’явитися шість громад. Усі разом розглянули інші варіанти об’єднання. Йшла мова про утворення трьох потужних центрів — Володимирець, Вараш та Рафалівка. Однак спільної думки щодо такого поділу у людей немає.
Сільські голови розповіли чому досі жодна громада не об’єдналася. Мовляв, усе гальмують або новообрані депутати, або ж активісти, які не вбачають перспектив. Люди стурбовані, адже район є депресивний, робочих місць не вистачає. Тому побоюються брати на себе відповідальність за громаду.
Консультант з правових питань Василь Курилас наголосив, що потрібно всіх брати у громаду, не дивитися бідна чи не бідна сільська рада. Адже тільки так можна усіх підтягнути на вищий рівень.
20 травня 2026
Продовжено закупівлю на надання послуг експерта...
Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») проводить запит цінових...
20 травня 2026
Управління в умовах війни, енергетика та нові...
Представники громад Харківської, Сумської, Дніпропетровської та Закарпатської областей у складі делегації,...
20 травня 2026
(Де)окуповані та прифронтові громади в умовах війни та повоєнного врядування
(Де)окуповані та прифронтові громади в умовах...
19 травня у Києві відбулася конференція «(Де)окуповані та прифронтові громади в умовах війни та повоєнного...
20 травня 2026
Як Сокальський профтех змінює думку про професійну освіту й допомагає війську
Як Сокальський профтех змінює думку про...
Уявіть приміщення, де вода «стоїть» 365 днів на рік, а запах вологості та плісняви настільки в’ївся в стіни,...