Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування провів з головами та активом громад Миколаївського і Вітовського районів чергові робочі зустрічі

10 травня та 11 травня  директор Миколаївського відокремленого підрозділу «ЦРМС» Валентин Бойко провів у Миколаївському  та Вітовському районах робочі зустрічі з головами сільських рад, головами об’єднаних територіальних громад.

Обидва райони схожі тим, що центри районів - райдержадміністрації, районні ради  знаходяться на території міста Миколаєва, так само як і районна інфраструктура. Створювані об’єднані територіальні громади мають визначити свої територіальні центри поза межами обласного центру. Тож ОТГ  мають гармонізуватись і синхронізувати свої потреби щодо створення мереж, виходячи з вищенаведених обставин.

Об`єднаним територіальним громадам потрібно розпочинати зі створення практично з нуля багатьох структур. У даних районах більша частина території вже за об’єднаними територіальними громадами. У Миколаївському районі наразі створено 4 ОТГ, у Вітовському - 3 ОТГ.

Обидва заходи Валентин Бойко розпочав інформацією про продовження з початку весни роботи Миколаївського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Додав, що офіси реформ ніхто не закривав: просто вони виконали свої функції, і тепер на їх кадровій базі в Україні створено нову структуру - відокремлені підрозділи Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», які вже здійснюють свою діяльність у кожній області.

Такий підрозділ створено і на Миколаївщині. Його формат передбачає вищу якість діяльності, значно ширші завдання і можливості завдяки програмі «U-LEAD з Європою».

Валентин Бойко ознайомив учасників робочої наради з її основними напрямками. Зазначив, що даний проект є чи не найбільшою допомогою Євросоюзу Україні щодо сприяння реформам децентралізації. Його мета - делегування повноважень, підзвітність та розвиток місцевої влади в Україні, здійснення реального внеску у створення багаторівневого управління, що є прозорим, підзвітним і адаптивним до потреб населення.

Програма складається з двох компонентів, які стосуються зміцнення спроможності ключових дієвих осіб на центральному, регіональному і місцевому рівнях: перший - впровадження реформи децентралізації, другий - поліпшення надання адміністративних послуг на місцевому рівні.

Новостворений Центр розвитку місцевого самоврядування повинен стати у регіоні центром інституційної підтримки місцевого самоврядування, яке має працювати незалежно, а держава має здійснювати тільки контроль і нагляд. Суверенітет місцевого самоврядування передбачає створення саме такого підходу. Миколаївський відокремлений підрозділ зможе надавати більш дієву підтримку сільським головам, депутатам сільських, селищних, міських рад в процесі реформування. Висловив  надію, що учасники заходу будуть  відвідували такий центр, і надавати своє бачення щодо вирішення завдань.

Розповів, що задля цього на постійній основі та згідно договору буде працювати команда радників та експертів, всебічно обізнаних у питаннях децентралізаційної реформи. Ці люди будуть виїжджати в громади з лекціями, консультаціями, роз’ясненнями. Усі - виключно професіонали, які пройшли суворий конкурс на рівні програмиU-LEAD та Мінрегіону. Вони будуть допомагати на місцях у розв’язанні різних нагальних питань  в усіх сферах. Це питання пов’язані з землею, просторовим розвитком, бюджетом, кадрами тощо.

Валентин Бойко детально проінформував присутніх про процес реформування органів місцевого самоврядування на Миколаївщині, першими успіхами об’єднаних територіальних громад. Особливо детально зупинився на таких 5-ти приорітетних майбутніх проектах законів, над розробкою яких наразі працює Мінрегіон. Перш за все мова йде про законопроект "Про засади та порядок вирішенняпитаньадміністративно-територіального устрою України". Це буде рамковий, концептуальний нормативно-правовий акт, який зазначає засади, на яких грунтується адмінтерустрій; яка буде існувати система адміністративно-теріторіальних одиниць; яким чином будуть регламентуватись повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань адмінтерустрою, порядок утворення, ліквідації, встановлдення і зміни меж адмінтеродиниць та населених пунктів та інші.

Звернув увагу присутніх, що даний законопроект вже пройшов перші процедурні кроки у профільному комітеті Верховної Ради. Наголосив, що завдяки його вступу в дію буде визначатись можливість прийняття іншого Закону України - "Про адміністративно-територіальний устрій", яким по суті буде легалізований адмінтерустрій держави з урахуванням досвіду та напрацювань першого етапу децентралізаційної реформи. 

Проінформував учасників робочої зустрічі щодо роботи з підготовки до реєстрації  законопроекту "Про ліквідацію, найменування, перенайменування місцевих державних адміністрацій". Зазначив, що  у нас досі не визначений орган, який процедурно міг би ліквідувати місцеві державні адміністрації. Розповів про підготовку законопроекту, що стосується приєднання до міст обласного значення суміжних громад без проведення процедури виборів. Торкнувся положень майбутнього Закону щодо наділення місцевих державних адміністрацій правом нагляду та контролю над відповідністю прийнятих органами місцевого самоврядування рішень Конституції та Законам України. 

Робочі зустрічі відбувалась у доступному форматі. Присутні могли ставити доповідачу запитання у процесі його виступу. Такі запитання стосувались їх щоденної роботи. Можливістю отримати персональні консультації скористались: Чечуй Володимир Васильович – Михайлівький сільський голова, Капля Тетяна Михайлівна – Кир’яківський сільський голова, Балабан Лариса Григорівна - Степівський сільський голова, Єрмак Володимир Володимирович – Шостаківський сільський голова, Вівчар Микола Миколайович - Нечаянський сільський голова, Мокрицька Наталя Миколаївна – Радсадівський сільський голова, Нерода Руслан Сергійович - депутат Миколаївської районної ради, Росоха Сергій Сергійович – Бармашовський сільський голова, Беглиця Ірина Федорівна – Пересадівський староста, Батанін Андрій Леонідович – Мішково-Погоріловський сільський голова, Назар Іван Васильович – голова Галицинівскої ОТГ, Курганська Віталіна Миколаївна – Михайло-Ларінський сільтський голова, Кардикашвілі Валентина Олександрівна – Партизанський сільський голова. Наприкінці Валентин Бойко запросив присутніх до активної співпраці.

Участь у робочих зустрічах також взяли: заступник голови Миколаївської районної ради Мухарський Ігор Георгійович, перший заступник голови Миколаївської райдержадміністрації Бродецький Олексій Олексійович, заступник голови Вітовської райдерадміністрації Коновалова Тетяна Петрівна, працівники виконавчого апарату рад.

12.05.2017 - 22:19 | Переглядів: 10434

Приєднані зображення:

Область:

Миколаївська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 січня 2022

25 січня - Пресконференція. Оголошення результатів відбору областей-учасниць Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

25 січня - Пресконференція. Оголошення...

25 січня о 12:00 в Укрінформі (Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) відбудеться пресконференція присвячена оголошенню...

21 січня 2022

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну державну топографічну карту масштабу 1:50 000

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну...

27 січня Держгеокадастр презентує оновлену Основну державну топографічну карту. Початок заходу о 10:00 год на...

21 січня 2022

Стратегічне планування: чому це важливо для громад – підсумки обговорення у Луцьку

Стратегічне планування: чому це важливо для...

20 січня у Луцьку на спільному заході Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого...

21 січня 2022

27 січня - обговорення питань надання послуг ДРАЦС і держреєстрації нерухомості та бізнесу у ЦНАП

27 січня - обговорення питань надання послуг...

27 січня 2022 року з 14:00 до 16:00 Асоціація ОТГ разом з проєктом PROSTO проведуть  онлайн обговорення питань...

21 січня 2022

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс на наступні посади: Експерт з місцевих фінансів (Полтава) -...