У Запорізькій області стартувала друга Школа децентралізації

За підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ»  в межах проекту «Школа децентралізації у Запорізькій, Луганській та Донецькій областях» за підтримки проекту Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - CBA Project у партнерстві з Запорізькою обласною державною адміністрацією проведено захід «Децентралізація: від ідеї до реалізації».

Серію тренінгів відкрили керівник проекту «Школа децентралізації у Запорізькій, Луганській, Донецькій областях» Надія Кузьмичова, координатор проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Інна Дударева, заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко та заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Бабанін.

Посадовці зазначили, що досвід наших закордонних партнерів є дуже важливим, адже вони вже пройшли цей шлях і сьогодні мають певні результати та успіхи, якими готові поділитись.

Даний захід передбачав проведення серії тренінгів. Учасники заходу розглянули питання: Децентралізація: процес створення спроможних громад; Правові та фінансові аспекти децентралізації; Проектний менеджмент в об’єднаних територіальних громадах; Соціально-психологічні аспекти децентралізації.

Серія тренінгів була проведена на базі Розівської районної державної адміністрації Запорізької області для громад Розівського, Гуляйпільського і Більмацького районів, для громад, які знаходяться на шляху до об'єднання.

Крім того, фахівцями «Школи децентралізації» було змістовно роз’яснено правові, фінансові та соціально-психологічні аспекти децентралізації, проведено практикуми-тренінги із присутніми. Під час зустрічі доповідачами було зосереджено їх увагу на перевагах впровадження реформи,  поінформовано про фінансові стимули при об’єднанні, надано практичні поради щодо оформлення документів при ініціюванні об’єднання. Також всіх запрошених на захід було повідомлено про можливості об’єднаних громад отримувати допомогу від донорів, що стане додатковим стимулом прискорити поліпшення соціальної інфраструктури Розівського району. Присутні мали багато питань до обласних гостей – а це говорить про одне: жителі району готові стати на шлях реформи.

Область:

Запорізька область

Джерело:

Сайт Запорізької ОДА

Читайте також:

24 квітня 2026

Фонд малих проєктів у сфері довкілля: Тернопільщина запускає новий інструмент транскордонної співпраці

Фонд малих проєктів у сфері довкілля:...

У Тернополі відбулася стартова конференція Фонду малих проєктів за пріоритетом «Довкілля» Програми Interreg NEXT...

24 квітня 2026

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому та регіональному рівнях

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому...

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...

23 квітня 2026

DECIDE Summer Clubs 2026 «Ми вдома – в Україні». Ініціатива повертається!

DECIDE Summer Clubs 2026 «Ми вдома – в...

Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у межах реалізації...

23 квітня 2026

Олексій Рябикін назвав ключові кроки розмежування повноважень і компетенцій

Олексій Рябикін назвав ключові кроки...

Під час круглого столу «Засади розмежування повноважень між різними рівнями публічного врядування в Україні»,...