Реформа місцевого самоврядування та об’єднання громад – інструмент розвитку сільських територій та покращення якості життя населення

18 квітня Харківський ВП « Центр розвитку місцевого самоврядування спільно з Генеральним консульством республіки Польща у м. Харкові, Харківською обласною державною адміністрацією та ГО «Польсько – українська аграрна асоціація» провели семінар для голів місцевих рад, депутатського корпусу та представників аграрного  бізнесу з питань розвитку територій в контексті реформи місцевого самоврядування та об’єднання громад, використання польського досвіду як в реалізації реформи, так і в залученні інвестицій та створенні сприятливого клімату для розвитку місцевого бізнесу.

Серед спікерів заходу – консул з політичних та економічних питань  Генерального консульства республіки Польща у м. Харкові Володимеж Лещинський, радник консула з економічних питань – Вячеслав Новіков, директор Харківського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова, експерт з питань децентралізації, заступник голови ГО «Польсько – українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко, голова Золочівської РДА Ігор Гурін, голова Золочівської районної ради Леонід Канівець.

В ході семінару учасники отримали інформацію  про систему управління в  Польщі, структуру, розподіл повноважень між трьома рівнями влади, етапи реалізації реформи місцевого самоврядування, можливі підходи та інструменти щодо розвитку сільських територій.

За словами учасників заходу, зустріч була організована дуже на часі. Нещодавно майбутній центр Золочівської ОТГ – Золочівська селищна рада ініціювала процес об’єднання. Отже, вже сьогодні потрібно починати використовувати нові підходу до розвитку, спираючись на досвід польських колег.

«Децентралізація та об’єднання громад  - це ефективний інструмент для забезпечення розвитку сільських територій та покращення якості життя населення, - підкреслила у своєму виступі  директор Харківського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова. Реалізувавши її ми відкриваємо двері для нових можливостей та робимо  перший крок до іншого рівня життя. Але це важливий перший крок. Але роблячи його потрібно усвідомлювати весь шлях, який потрібно пройти для того, щоб люди отримали нову якість життя на селі. Тому навчанню та зміні свідомості сільського населення, в першу чергу представників сільських  рад, аграрного бізнесу потрібно приділяти увагу  вже сьогодні, паралельно з процесом об’єднання»

За підсумками зустрічі домовилися напрацювати  пропозиції щодо співпраці, спрямованої на розвиток майбутньої об’єднаної громади.

19.04.2017 - 16:31 | Переглядів: 9893

Приєднані зображення:

Область:

Харківська область

Джерело:

Читайте також:

09 липня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті

Відтермінування розробки комплексних планів...

У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...

09 липня 2025

Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу

Переосмислення стратегічного планування...

Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...

09 липня 2025

08 липня 2025

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб

На базі Чернігівського професійного ліцею...

4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...