Валерій Крецул: Майбутнє за об’єднаними територіальними громадами

Заступник голови ОДА Валерій Крецул взяв участь у роботі виїзного семінару семінару-форуму з питань добровільного об’єднання територіальних громад для керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників районної державної адміністрації та районної ради, старостів і голів центрів потенційних громад, який відбувся у Калуші.

На заході були також присутні директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, представники департаменту охорони здоров’я, управління культури, національностей та релігій ОДА, голови Старобогородчанської, Верхнянської та Печеніжинської ОТГ директор Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслан Панасюк, виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

«Сьогоднішні зміни відбуваються для збільшення можливостей та розвитку ОТГ. Владу буде передано громадам. За об’єднаними територіальними громадами майбутнє. Утворення цих громад необхідне лише тоді коли є добровільність. Об’єднання громад веде до відродження села та всієї економіки», - наголосив у своєму виступі Валерій Крецул.

Організатори заходу пояснили присутнім, які переваги отримають територіальні громади в результаті об’єднання, окреслили питання їх фінансової самостійності, надання їм державної допомоги, розповіли про можливості відкриття ЦНАПів, опорних шкіл. На засіданні також були презентовані досягнення бюджетної децентралізації.

Про роботу Печеніжинської, Старобогорочанської, Верхнянської об’єднаних територіальних громад, їх досягнення, позитивний досвід розповіли голови цих новостворених об’єднань.

На завершення семінару-форуму Валерій Крецул зазначив, що сьогоднішнє засідання є надзвичайно важливим заходом, який дозволяє почути існуючі проблеми, та окреслив завдання щодо якісної роботи у напрямку впровадження реформи децентралізації на Прикарпатті.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Читайте також:

31 грудня 2025

Децентралізація: найважливіше за грудень

Децентралізація: найважливіше за грудень

У межах грудневого огляду портал «Децентралізація» підбиває підсумки рішень Уряду та Парламенту, що стосуються...

31 грудня 2025

«Люди знаходили тут прихисток цілими родинами». У Чернігівській гімназії № 13 відремонтували укриття

«Люди знаходили тут прихисток цілими родинами»....

Коли у 2022 році розпочалося повномасштабне російське вторгнення, укриття Чернігівській гімназії № 13 стало...

31 грудня 2025

Практичний дороговказ для громад: вийшов оновлений посібник про те, як створити Центр психосоціальної підтримки

Практичний дороговказ для громад: вийшов...

Методичні рекомендації «Як створити Центр психосоціальної підтримки на локальному рівні» є комплексним, практичним та...

31 грудня 2025

DECIDE розширює партнерство: визначено нові області для другої фази проєкту (2025–2030)

DECIDE розширює партнерство: визначено нові...

Завершено конкурсний відбір партнерських областей Швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку...