Парламентський комітет підтримав законопроект, на який очікують 105 об’єднаних територіальних громад, - В’ячеслав Негода
Очікується, що на найближчому засіданні сесії Верховної Ради України народні депутати розглянуть зміни до виборчого законодавства та Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», якими пропонується, щоб рішення про утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) приймав Кабінет Міністрів України (сьогодні це у сфері повноважень обласних рад), а Центральна виборча комісія призначала перші місцеві вибори в об’єднаних громадах. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.
«Ймовірно, ці зміни парламент розгляне вже завтра», - сказав він і додав, що даний законопроект сьогодні на своєму засіданні підтримав Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.
«Цих змін чекає 105 об’єднаних територіальних громад. До їх складу ввійшли 504 сільські, селищні, міські ради. Всі ці громади прийняли однозначне рішення – об’єднатися і тим самим створити умови для розвитку своїх територій. Та вчасних рішень обласних рад про своє утворення об’єднані громади не дочекалися, тому, мабуть, і виступили ініціаторами внесення змін до чинного законодавства, які їм дозволять рухатися далі в цьому напрямку», - сказав В’ячеслав Негода.
Авторами проекту закону виступили народні депутати України від Тернопільщини Тарас Юрик та Роман Заставний. Саме в Тернопільській області найбільше громад висловилися за об’єднання – 35 (231 сільська. селищна, міська рада), населення яких складає половину населення всієї області (близько 500 тисяч).
Днями народний депутат України Тарас Юрик заявляв, що зволікати з прийняттям цих змін не можна: «За цими законодавчими змінами стоїть доля громад, які повірили в реформу і вирішили об’єднатися, які заявили про готовність взяти на себе відповідальність за розвиток територій своїх громад. Ми зобов’язані їм допомогти, адже альтернативи цій реформі немає на шляху побудови справжнього, дієздатного місцевого самоврядування і створення таких громад, які зможуть стати повноправними господарями на своїй землі».
Довідка
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» зареєстрований в парламенті під номером 3008.

Поділитися новиною:
31 березня 2023
У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад
У Полтаві відбулася конференція для...
28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...
31 березня 2023
Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини
Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...
30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...
31 березня 2023
Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку
Золочівська міська громада розпочала роботу зі...
29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...
31 березня 2023
У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню
У селі на Буковині створили сучасну швейну...
29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...