Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер не погоджується з опонентами реформи, які стверджують, що децентралізація в Україні не на часі.
Той факт, що Верховна Рада у першому читанні погодилася внести зміни у Конституцію щодо децентралізації влади є на користь Україні.
Таку думку висловив Стівен Пайфер в інтерв’ю "Голосу Америки".
Він назвав дві причини, чому Україні необхідно невідкладно проводити децентралізацію влади: перша – переміщення влади вниз до обласного і муніципального рівня, що призведе до більш відповідального і ефективного урядування, а друга – тому що це ключовий пункт Мінських угод.
При цьому Пайфер висловив сумнів у тому, що Мінські угоди будуть виконані росіянами та сепаратистами.
"Дуже важливо щоб Україна виглядала стороною, яка робить усе, що вона може для імплементації мінських домовленостей. Бо в кінці року, коли люди спитають чому Мінськ-2 провалився, Київ повинен буде скласти усю вину на росіян і сепаратистів", - сказав він.
Це, на його переконання, буде важливо для подальшої підтримки України на Заході, в першу чергу в Європі, та продовження економічних санкцій проти Росії.
Пайфер не погоджується з опонентами реформи, які стверджують, що децентралізація не на часі, або ж вона проводиться під зовнішнім тиском.
Росія буде намагатися використати конституційний процес в Україні у свої цілях, переконаний Пайфер, але запропонований формат реформи суттєво відрізняється від бажань Кремля.
"Якщо подивитись, як Росія діяла, починаючи з 2014 року, стає чітко зрозуміло, що головною метою Кремля є відволікати увагу і дестабілізувати уряд у Києві, зробити складнішим процес проведення політичних реформ", - каже він.
"Коли росіяни говорять про федералізацію, вони хочуть щоб Донбас впливав не лише на місцеві питання, але щоб він міг втручатися і руйнувати питання національної політики, але ніхто на Заході цього від України не вимагає" , - уточнив Пайфер.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...