Будь-яка реформа ефективна лише тоді, коли в неї вірять люди, які цю реформу впроваджують, - Валерій Коровій

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій взяв участь у виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, що відбулося в Могилів-Подільському.

Зібрання було присвячене обговоренню актуальних питань реалізації медичної реформи та об’єднало представників депутатського корпусу обласної Ради, голів райдержадміністрацій та районних рад, головних лікарів медичних закладів вторинного рівня регіону.

Заслухавши виступи учасників пленарного засідання щодо стану надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності в районах області, до обговорення порушеного питання долучився і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«Ми сьогодні відпрацювали стратегію та чітко розуміємо, що будемо робити з обласними закладами. Маємо загальне усвідомлення і бачення того, як будемо рухатися по третинному рівню. За підтримки депутатського корпусу обласної Ради, ми в цьому році в бюджеті акцентуємо увагу не просто на ремонтах, а на придбанні обладнання, облаштування реанімаційних відділень, хірургічних блоків. Паралельно будуємо регіональний кардіологічний центр. І за 2-3 роки вийдемо на новий, якісний рівень в системі організації третинного рівня медичної допомоги», - зазначив керівник ОДА.

Він висловив переконання, що будь-яка реформа ефективна тільки тоді, коли в неї вірять люди, які цю реформу впроваджують. Відтак підкреслив, що вже з 1 квітня 2017 року стартує державна програма «Доступні ліки», яка, по суті, є першим реальним кроком в напрямку реформування галузі охорони здоров’я, а тому дуже важливо, щоб цей етап був успішним.

«З 1 квітня у програмі будуть задіяні три категорії хворих: із цукровим діабетом ІІ типу, серцево-судинними захворюваннями та бронхіальною астмою. У Вінницькій області це 970 тисяч людей з 1 млн. 580 тисяч жителів. Ми передали на райони і міста обласного значення кошти в сумі 20,5 млн. гривень, забезпечили укладання договорів з аптечними закладами. І надзвичайно важливо, щоб все спрацювало, як годинник», - наголосив Валерій Коровій.

Наступний етап реформування очікується вже 1 липня. Він стосуватиметься зміни моделі фінансування первинної ланки та скасування територіального принципу надання медичної допомоги, натомість пацієнти укладатимуть із сімейними лікарями відповідні угоди на отримання послуг.

І вже третій етап передбачатиме формування госпітальних округів. «Це не юридична особа, не головний лікар чи медичний адміністративний орган. В госпітальному окрузі з медичної спільноти буде створена госпітальна рада, яка повинна буде розробити план розвитку округу на найближчі 5 років та визначити базові лікарні, які б спеціалізувалися, до прикладу, на хірургії чи пологових відділеннях. Рішення госпітальної ради даватиме можливість звернутися в Міністерство охорони здоров’я України для того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу лікарень, що будуть входити до округу», - зазначив керівник ОДА.

На завершення Валерій Коровій підкреслив, що викликів перед галуззю та органами влади насправді досить багато, але за спільної роботи на результат усі питання можливо вирішити.

Область:

Вінницька область

Джерело:

Сайт Вінницької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 лютого 2020

Влада згуртувала місцеве самоврядування і громадськість довкола підготовки змін до Конституції

Влада згуртувала місцеве самоврядування і...

Стартували публічні обговорення змін до Конституції України, які мають закріпити реформовану систему місцевого...

24 лютого 2020

Приватизація земель комунальної власності у 2020 році - відповіді на запитання

Приватизація земель комунальної власності у...

Редакція журналу «Місцеве Самоврядування» підготувала методичний посібник «Приватизація земель комунальної власності...

24 лютого 2020

Увага! Індекс фінансової спроможності шкільної освітньої мережі ОТГ на 2020 рік

Увага! Індекс фінансової спроможності шкільної...

Експерт з питань освіти Програми "U-LEAD з Європою" Сергій Дятленко представив нові розрахунки Індексу фінансової...

24 лютого 2020

Оцінка фінансових показників бюджетів 806 ОТГ. Рейтинг за 2019 рік

Оцінка фінансових показників бюджетів 806 ОТГ....

Процес об’єднання територіальних громад перебуває у надактивній фазі, що обумовлено необхідністю завершення в...

24 лютого 2020

УАРОР підготувала свій варіант змін до Конституції щодо децентралізації

УАРОР підготувала свій варіант змін до...

Сильне місцеве самоврядування на всіх рівнях адмінтерустрою, збалансований нагляд за діяльністю місцевої влади та...