Будь-яка реформа ефективна лише тоді, коли в неї вірять люди, які цю реформу впроваджують, - Валерій Коровій

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій взяв участь у виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, що відбулося в Могилів-Подільському.

Зібрання було присвячене обговоренню актуальних питань реалізації медичної реформи та об’єднало представників депутатського корпусу обласної Ради, голів райдержадміністрацій та районних рад, головних лікарів медичних закладів вторинного рівня регіону.

Заслухавши виступи учасників пленарного засідання щодо стану надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності в районах області, до обговорення порушеного питання долучився і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«Ми сьогодні відпрацювали стратегію та чітко розуміємо, що будемо робити з обласними закладами. Маємо загальне усвідомлення і бачення того, як будемо рухатися по третинному рівню. За підтримки депутатського корпусу обласної Ради, ми в цьому році в бюджеті акцентуємо увагу не просто на ремонтах, а на придбанні обладнання, облаштування реанімаційних відділень, хірургічних блоків. Паралельно будуємо регіональний кардіологічний центр. І за 2-3 роки вийдемо на новий, якісний рівень в системі організації третинного рівня медичної допомоги», - зазначив керівник ОДА.

Він висловив переконання, що будь-яка реформа ефективна тільки тоді, коли в неї вірять люди, які цю реформу впроваджують. Відтак підкреслив, що вже з 1 квітня 2017 року стартує державна програма «Доступні ліки», яка, по суті, є першим реальним кроком в напрямку реформування галузі охорони здоров’я, а тому дуже важливо, щоб цей етап був успішним.

«З 1 квітня у програмі будуть задіяні три категорії хворих: із цукровим діабетом ІІ типу, серцево-судинними захворюваннями та бронхіальною астмою. У Вінницькій області це 970 тисяч людей з 1 млн. 580 тисяч жителів. Ми передали на райони і міста обласного значення кошти в сумі 20,5 млн. гривень, забезпечили укладання договорів з аптечними закладами. І надзвичайно важливо, щоб все спрацювало, як годинник», - наголосив Валерій Коровій.

Наступний етап реформування очікується вже 1 липня. Він стосуватиметься зміни моделі фінансування первинної ланки та скасування територіального принципу надання медичної допомоги, натомість пацієнти укладатимуть із сімейними лікарями відповідні угоди на отримання послуг.

І вже третій етап передбачатиме формування госпітальних округів. «Це не юридична особа, не головний лікар чи медичний адміністративний орган. В госпітальному окрузі з медичної спільноти буде створена госпітальна рада, яка повинна буде розробити план розвитку округу на найближчі 5 років та визначити базові лікарні, які б спеціалізувалися, до прикладу, на хірургії чи пологових відділеннях. Рішення госпітальної ради даватиме можливість звернутися в Міністерство охорони здоров’я України для того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу лікарень, що будуть входити до округу», - зазначив керівник ОДА.

На завершення Валерій Коровій підкреслив, що викликів перед галуззю та органами влади насправді досить багато, але за спільної роботи на результат усі питання можливо вирішити.

Область:

Вінницька область

Джерело:

Сайт Вінницької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 липня 2021

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний завод, вирішила Мішково-Погорілівська громада

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний...

Мішково-Погорілівська громада не перший рік бореться з несанкціонованим сміттєзвалищем. Жителям громади це набридло і...

30 липня 2021

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі» (відкрита реєстрація)

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація....

Інститут громадянського суспільства запрошує заклади загальної середньої освіти та їх ініціативних вчителів з...

30 липня 2021

Очистити воду для громади - реально: проект Пологівської громади

Очистити воду для громади - реально: проект...

У Пологівській громаді, що на Запоріжжі, задоволені результатами децентралізації. Бюджет громади значно збільшився...

30 липня 2021

Сильні громади є важливою складовою зміцнення демократії в Україні, - професор Мільбрадт

Сильні громади є важливою складовою зміцнення...

Залучення громадян до участі в обговоренні актуальних проблем місцевих громад і вироблення важливих рішень сприятиме...

30 липня 2021

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід Харкова

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід...

Другий випуск Open Grants School. 2018 рiк   Практика «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі...