Варіанти створення громад у Великоновосілківському районі, внесення змін до перспективного плану, резерви соціально-економічного розвитку територій району, реалізація інфраструктурних проектів та залучення інвестицій, – ці та інші питання були обговорені під час виїзної наради, проведеної управлінням із впровадження реформ та децентралізації Донецької облдержадміністрації та керівництвом Великоновосілківської райдержадміністрації.
Нарада відбулася за участі сільських та селищних голів району, активістів громадських організацій та ініціативних груп із об’єднання громад.
За перспективним планом формування громад, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р., на території району планується створити три громади – Великоновосілківську, Костянтинопільську та Комарську. Утім мешканці Великоновосілківської об’єднаної громади, які знаходяться на великій відстані до адміністративного центру, звернулись із проханням внести зміни до перспективного плану формування громад. Це стосується таких населених пунктів, як Красна Поляна, Євгенівка, Новопетриківка, Малий Мерчик, Ялинське, Новомайорське. Тому ініціативна група села Старомлинівка надала свої пропозиції щодо створення Старомлинівської сільської об’єднаної громади з населеними пунктами, які, відповідно до Методики формування громад, розташовані на близькій відстані до адміністративного центру, мають інфраструктурні зв’язки й відповідну економічну складову розвитку. За пропозицією активістів планується створити сільську об’єднану громаду з чисельністю 11934 осіб та Старомлинівською, Октябрською, Євгенівською, Новопетриківською та Краснополянською сільськими радами. Таким чином, після проведення громадських обговорень можливе розділення Великоновосілківської громади на дві – Великоновосілківську та Старомлинівську об’єднані громади.
У Костянтинопільської громади також виникли питання щодо входження до її складу двох рад Покровського району – Срібненської та Новоєлизаветівської, які дали згоду на приєднання до складу Новотроїцької сільської об’єднаної громади. Тому було запропоновано переглянути формат об’єднань Костянтинопільської громади та запропонувати нові варіанти децентралізації.
За результатами проведеної зустрічі було прийнято рішення проаналізувати та обґрунтувати всі пропозиції й провести повторну зустріч для прийняття остаточних рішень. В основу прийняття рішень будуть покладені ті переваги, які громада має отримувати в результаті об’єднання, а саме: отримання додаткових фінансових та майнових ресурсів (зокрема в громаді залишатиметься 60% податку на доходи фізичних осіб), отримання освітніх та медичних субвенцій від держави, право контролювати цільове призначення земель громади тощо.
Область:
Донецька областьГромади:
Великоновосілківська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Вісті Донбасу»
26 червня 2026
Продовжується відбір регіональної команди для реалізації проєкту DECIDE у Київській області
Продовжується відбір регіональної команди для...
Запрошуємо долучитися до відбору на позиції: регіонального координатора/координаторки експерта/експертки в...
26 червня 2026
Закон про доплати для фахівців міжнародних...
Підписаний Президентом України Закон №4887-IX, який врегульовує питання матеріального стимулювання посадових осіб...
26 червня 2026
Прифронтові громади України та польські...
У Гданську, під час Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026) підписано Меморандум...
25 червня 2026
Європейський альянс міст і регіонів закликав посилити роль громад у відновленні України
Європейський альянс міст і регіонів закликав...
Напередодні Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026) Європейський альянс міст і...