Єрківська ОТГ отримала новий шкільний автобус

Новенький шкільний автобус сьогодні отримала Єрківська об’єднана територіальна громада. Він підвозитиме на навчання більше сотні учнів. Урочисто передав його громаді заступник очільника області Ярослав Березань.

Автобус придбали за державною обласною програмою "Шкільний автобус" та на умовах співфінансування з бюджету територіальної громади. Тепер ним підвозитимуть школярів з Радчихи, Залізнячки та, за необхідності, із Єрок.

– Сьогодні знакова подія не тільки для нашої територіальної громади, а й усієї Черкащини, – говорить голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий. – Адже це перший власний шкільний автобус для нашої громади. Та й узагалі перший, який отримала наша область цьогоріч. Підвозитимемо учнів до Єрківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. В. Чорновола. Тут зараз навчається 450 школярів.

Громада напрочуд оперативно спрацювала та прийняла на сесії необхідне рішення про спрямування ресурсу з власної скарбниці, зауважив заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. Це й дало змогу взяти участь в державній обласній програмі.

– Цей новий автобус для Єрківської тергромади – ще один яскравий приклад досягнень на місцях для скептиків реформи з децентралізації, – наголосив Ярослав Григорович. – Це те, що зробила ОТГ завдяки власній ініціативності та зусиллям. Минаючи районний рівень, тергромада вирішила все напряму. Швидкість прийняття рішень та можливість безпроблемного залучення необхідного ресурсу чи не основні переваги громад. Фінансова децентралізація допомагає наповнювати скарбниці громад-об’єднавців. Приміром, зараз бюджет Єрківської ОТГ – 16,7 млн грн. Тоді як до об’єднання він становив лише 3,5 млн грн.

Область:

Черкаська область

Громади:

Єрківська селищна об’єднана територіальна громада Єрківська територіальна громада

Джерело:

«Прес-центр»

Читайте також:

13 травня 2025

540 млн грн на модернізацію освітнього простору в закладах професійної та фахової передвищої освіти - інфографіка

540 млн грн на модернізацію освітнього простору...

Уряд виділив 540 млн гривень на модернізацію освітнього простору в закладах професійної та фахової передвищої...

13 травня 2025

Повноваження з усиновлення покладаються на сільські і селищні ради замість РДА

Повноваження з усиновлення покладаються на...

Повноваження з усиновлення виконуватимуть сільські і селищні ради замість районних державних адміністрацій. Такі...

13 травня 2025

Громади як рушій відновлення: підсумки першої панелі «На шляху до URC-2025»

Громади як рушій відновлення: підсумки першої...

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін взяв участь у панельній дискусії «Посилення...

13 травня 2025

Парламент спростив процедури співробітництва громад

Парламент спростив процедури співробітництва...

13 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №11412 про внесення змін до деяких законів України...