Із запровадженням фінансової децентралізації на Черкащині надходження до місцевих бюджетів суттєво зросли. Особливо це помітно в об’єднаних територіальних громадах, де власні надходження збільшилися в 4 рази, а загальні – у 8 разів. Про це вчора під час прес-конференції в «Новій Добі» повідомив директор черкаського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько.
ОТГ Загалом у Черкаській області наразі існує 12 об’єднаних територіальних громад. 3 з них працювали у 2016 році, й кожна з них – успішно. Для порівняння – в Тернопільській області, яка в Україні є лідером, створено близько 40 громад, з них торік працювали 26.
Як зазначив у коментарі «Прочерку» директор департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік, наразі по всій області тривають консультації між сусідніми населеними пунктами щодо утворення нових територіальних громад.
– Вони консультуються між собою, пропонують різноманітні варіанти, збираються за сільські сходки, створюють спільні робочі групи, ухвалюють рішення, – зазначив Роман Володимирович.
Наразі вибори призначено в 4 об’єднаних територіальних громадах Черкащини, обласна влада направила у Центральну виборчу комісію документи щодо можливого призначення виборів ще в двох громадах. Також із прийняттям нового закону з’явилася можливість провести вибори в Зорівській об’єднаній територіальній громаді, яка може охопити суміжні села з двох районів – Золотоніського та Драбівського.
03 червня 2026
Посилення прозорості місцевого самоврядування...
3 червня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...
03 червня 2026
Пресанонс щодо старту відбору громад для участі...
Відкритість, довіра та доброчесність не з'являються самі собою. Їх будують люди та громади, які готові змінювати...
03 червня 2026
Вакансія: Старший(-а) експерт(-ка) з питань комунальних підприємств
Вакансія: Старший(-а) експерт(-ка) з питань...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
03 червня 2026
Каталоги можливостей червня: нова підбірка грантів для розвитку громад
Каталоги можливостей червня: нова підбірка...
Червень відкриває нові можливості для громад, які готові втілювати важливі проєкти для своїх жителів. Аби...