Відтепер об’єднанню громад не заважатимуть «кордони» між районами

У Департаменті інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю обласної державної адміністрації відбулась прес-конференція на тему: «Нові можливості для об’єднання для чотирьох громад Вінницької області».

Участь у заході взяли голови 4 громад, які мають намір об’єднатись, але яким для здійснення цього кроку бракувало закону про об’єднання в межах суміжних районів, а саме: голова Росошанської сільської ради Володимир Сличук, голова Краснопільської сільської ради Анатолій Мартинюк, голова Луко-Мелешківської сільської ради Володимир Сич та голова Гніванської міської ради Володимир Кулешов. Також спікером прес-конференції був Перший заступник керівника Секретаріату – завідувач Центру інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей.

За словами Олега Левченка (координатора ОР Вінничини), ці 4 громади були серед перших, хто виступив з ініціативою про об’єднання, але вони належать до різних районів, а оскільки існувала певна законодавча колізія, то на заваді завершення процесу їхнього об’єднання ставала ЦВК, яка відмовляла у призначенні перших виборів у цих територіальних громадах.

«Це була неприємна, але логічна і цивілізована боротьба за те, щоб громади, які живуть разом і мають власне бачення функціонування, об’єдналися. Але тепер ця епопея закінчилась, більшість Верховної Ради проголосувала за цей закон, тепер ці громади мають право об’єднатися. Найближчим часом, як тільки закон буде підписано Президентом, вони «перезапустять» свій процес об’єднання. Вони вже зробили для цього всі кроки, а тепер отримали не тільки шанс виборів, а шанс стати сильними громадами», - зазначив Олег Левченко.

Голова Росошанської сільської ради Липовецького району Володимир Сличук розповів, що до очолюваної ним громади виявила бажання приєднатись Очитківська сільська рада Оратівського району.

«Очитківська сільська рада повністю пройшла процедуру, дала згоду, відбувся схід села. Від нас вони за 12 кілометрів по прямій дорозі, це 12 хвилин їзди зі швидкістю 60 км/год. Вони в Оратівському районі, але дуже відірвані від того району. Їдучи до Оратова, їм треба проїжджати нашу територію, потім повертати, виходить 47 кілометрів. У загальносвітній школі у них 39 учнів, і майже така ж кількість педагогічного та обслуговуючого штату школи… Якщо люди виявили таку волю, то і керівники Росошанської та Очитківської сільських рад, і керівництво двох районів, і обласне, і Верховна Рада повинні виконувати волю людей», - розповів Володимир Сличук.

Також про бажання громад с. Яришівка та с. Іванівка Тиврівського району і громади с. Лука-Мелешківська Вінницького району створити спільну об’єднану територіальну громаду говорив голова Луко-Мелешківської сільської ради Володимир Сич. За його словами, від с. Лука-Мелешківська до с. Яришівка 6 кілометрів, до с. Іванівка теж майже стільки, люди хочуть жити разом і покладають великі надії на розвиток підприємств, яких особливо багато діє в с. Лука-Мелешківська, на спільне поліпшення інфраструктури. Але досі ці ініціативи були заручниками законодавства.

Сільський голова с. Краснопілка Гайсинського району Анатолій Мартинюк розповів, що завдяки цьому закону до Краснопільської ОТГ увійдуть також Нараївська і Митківська сільради Гайсинського району та Кивачівська і Тополівська сільради Теплицького району.

«З цих сіл Теплицького району більшість населення їде в лікарню в Гайсин. Зараз «швидка» і пологовий для Теплицького району знаходяться в Бершаді, за 60 км, до Гайсина ж 25. Люди ставлять питання: що буде далі, коли цей закон буде підписано? Відповідаємо, що вже скоро. Тепер в цих громадах будуть відбуватися сходи громадян, і вже буде, що сказати людям», - зауважив Анатолій Мартинюк.

Новим цікавим і потужним конгломератом назвав Олег Левченко потенційну об’єднану територіальну громаду, що постає на базі міста Гнівань Тиврівського району та сусіднього с. Демидівка, що в Жмеринському районі.

«Як тільки було ухвалено Закон про добровільне об’єднання, ми прийняли рішення сесії міськради і роздали пропозиції навколишнім селам. Вони довго думали, ніхто не хотів скидати з себе корону сільського голови і ставати старостою. Більш ніж через рік розпочати процес об’єднання погодилась Демидівська територіальна громада. Вона складається з с. Могилівка та с. Демидівка, населення 2300 осіб. Село Демидівка від нас на відстані 6 кілометрів, а с. Могилівка розташована поруч, через Південний Буг. Сам Бог нас уже об’єднав давним-давно. Родинні зв’язки, багато жителів с. Могилівка працювали і працюють на підприємствах нашого міста, діти ходять до школи у Гнівані.», - розповів Гніванський сільський голова.

Про позитивну роль народних депутатів від Вінниччини в ухваленні законів, необхідних для об’єднання громад, говорив, зокрема, Перший заступник керівника Секретаріату ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей. Він також розповів про створений нещодавно Клуб голів об’єднаних територіальних громад та про методичну допомогу, яку надає Асоціація в процесі об’єднання.

«Процес добровільного об’єднання набирає обертів. Ще багато роботи, пов’язаної з упорядкуванням законодавства. Але досвід тих, які стали першими, показує, що реформа призводить до змін на краще… Наступним кроком має стати, зокрема, ухвалення закону, який дав би громадам право розпоряджатися землями та іншими ресурсами, розташованими за межами населених пунктів.», - зазначив наприкінці розмови Олег Левченко.

Область:

Вінницька область

Джерело:

Сайт Вінницької ОДА

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 травня 2022

Війна та регіони України: як змінюється привабливість для підприємців - аналітика

Війна та регіони України: як змінюється...

Центр розвитку інновацій спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту й національним проєктом із розвитку...

23 травня 2022

Буча. Найбільша руйнація - в серцях і душах людей, - коментарі голови громади

Буча. Найбільша руйнація - в серцях і душах...

Окупант має заплатити за все. І обов'язково заплатить. Тільки ніщо не зможе втамувати душевний біль і відшкодувати...

23 травня 2022

Мінрегіон розпочинає щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт

Мінрегіон розпочинає щорічний Всеукраїнський...

  Мінрегіон розпочинає Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та...

23 травня 2022

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 11-20 травня

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» спільно з регіональною мережею...