Обговорили питання використання медичної та освітньої субвенції на Волині у 2017 році
Про непрості завдання медичної, освітньої сфери, які потрібно вирішити виконавчій владі на місцях цьогоріч, говорили під час наради з питань використання та забезпечення медичної та освітньої субвенції на Волині в голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика спільно з головами районних державних адміністрацій.
В ході робочої наради представники виконавчої влади намагалися спільно напрацювати план дій, для вирішення конкретних питань та завдань, які виникли у галузі медицини, освіти, безпосередньо враховуючи фінансову складову.
– Наше завдання за березень і квітень розглянути увесь комплекс питань, чітко розуміти проблему кожної територіальної громади, районів і міст, аби скомпонувати ці пропозиції і винести її на розгляд уряду, – резюмував Володимир Гунчик.
Одним із важливих питань, які розглянули під час наради, стало фінансування закладів освіти за рахунок освітньої субвенції та коштів місцевих бюджетів, адже через внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році механізм фінансування цих закладів дещо змінився.
Відтак, перелік навчальних закладів, на видатки яких спрямовуватимуть у 2017 році освітню субвенцію, поповнився ще й професійно-технічними навчальними закладами державної та комунальної власності — в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, а саме – оплати праці з нарахуваннями педагогів, які викладають предмети згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.
Позаяк, за словами начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, у Державному бюджеті на 2017 рік для Волинської області затверджений обсяг фінансування освітніх закладів у сумі 1 883 053, 5 гривень.
– Окрім того, маємо освітню субвенцію на здобуття повної середньої освіти учнями професійно-технічних закладів у сумі 62, 216 тисяч гривень, – зазначила Людмила Володимирівна.
Між тим, обговорили й питання оптимізації витрат, які здійснюють освітні заклади області. Звучали питання та пропозиції і щодо вдосконалення медичної галузі регіону.
Підсумовуючи результати наради, Володимир Гунчик наголосив на тому, що робота голів районних державних адміністрацій буде продовжуватися у робочому режимі з керівниками профільних управлінь облдержадміністрації.
– Пізніше, ми проведемо кущові наради по округах із запрошенням народних депутатів та їх помічників, адже їм приймати рішення, а тоді проведемо підсумкову нараду, – повідомив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.
Поділитися новиною:
24 січня 2025
29 січня - вебінар «Основи грантрайтингу для...
Хочете навчитися уникати помилок і грамотно заповнювати проєктну документацію? Тоді вебінар від експертів...
24 січня 2025
29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби громади та вимоги законодавства»
29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби...
Програма Polaris запрошує представників освітньої спільноти територіальних громад на вебінар «Освітня мережа: потреби...
24 січня 2025
Освітній маркер. Підсумки 2024 року
Освітній маркер. Підсумки 2024 року
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE про те, чим освітянам запам’ятався...
24 січня 2025
Субвенція на обладнання та модернізацію їдалень у 2025 році: важливі умови
Субвенція на обладнання та модернізацію їдалень...
Цього року на модернізацію харчоблоків закладів освіти виділено 960 млн грн (Постанова Уряду №1548). Проєкти мають...