Експерт: наприкінці 2017 року добровільне об’єднання громад в Україні має завершитися

Так, принаймні, прогнозують експерти Реанімаційного пакету Реформ. Кажуть, після цього до тих населених пунктів, які не утворили ОТГ і є, так званими «білими плямами», буде застосоване адміністративне об’єднання.

Одна із найрезультативніших реформ в Україні – децентралізація. Так вважають експерти РПР. І в ній Буковина не пасе задніх. Тут 16 нині діючих об’єднаних територіальних громад і ще кілька вже на черзі подавати документи до ЦВК. У 10 з них, які об’єдналися серед перших, реалізованих проектів на загальну суму понад 45 мільйонів гривень. Те, що з’явилися кошти на місцях і почали розбудовувати інфраструктурні об’єкти, в яких гроші не вкладалися роками, це основний показник для людей. Фахівці вважають, що це стало і поштовхом до того, аби у другій половині 2016 року бажаючих утворити ОТГ стало більше. Хоча і тих, хто не вважає доцільним укрупнюватись вистачає. Чи не найбільша проблема у Путильському районі. Там поки лиш 1 громада.

Іван Повідаш, Путильський селищний голова: «Якщо би об’єднались з Усть-Путилою, то я би взяв ще ті 3 села». (кор.) – Але Усть-Путильська вже об’єдналася? «Та, що Усть-Путильська, їм все рівно потрібно буде дооб’єнуватися. У на в Путильському районі це не ефективно робити.  На низах це ще може бути».

І такий механізм вже є. Законопроект ухвалила Верховна Рада. Та експерти вважають, що об’єднуватися населеним пунктам доведеться у будь-якому разі. Поки це на добровільній основі, а далі, до тих, хто залишиться «білими плямами», застосують адміністративний принцип. А ще кажуть фахівці, фінансово такі села просто не виживуть.

Олексій Сидорчук, політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи»: «Якщо громади не достатньо розвинуті, не встигли об’єднатися, то може виникнути проблема, що їм ці кошти, які раніше компенсував район, їх зараз не буде. Оскільки зараз вони підуть в об’єднанні громади і потрібно говорити, що вони, можливо, стануть ще більш депресивними».

Новий виток процесу створення спроможних ОТГ  – можливість об’єднання населених пунктів суміжних районів чи з містами обласного значення. До прикладу, Новодністровська ОТГ тепер  може повторно подавати документи до ЦВК на проведення виборів. Хоча там нині склалася також проблемна ситуація, бо село Ожеве вже передумало. Справа у суді.

Світлана Попова, депутат Сокирянської районної ради: «Громада хоче, сільський голова та депутати цьому процесу».

(кор.) – А ви «за»? – «Да».  

Отримати коментар сільського голови Ожевого нам не вдалося.

Вадим Міський, керівник відділу адвокації РПР: «Зараз не існує процедури від’єднання села від ОТГ. Якщо вони пройшли процедуру об’єднання і дуже наполегливо хочуть від’єднатись, напевно потрібно розмовляти із депутатом, який був обраний по їхньому мажоритарному округу, про те. Щоб він ініціював відповідні зміни до закону і прописав відповідну процедуру, тому наразі її не існує».

А вже існуючі громади, також роздумують над проведенням громадських слухань, аби дооб’єднати села. Проте зазначають, перед тим необхідно спрогнозувати як їх утримати. Найкращий варіант – залучити інвесторів.

Олег Горбатюк, голова Рукшинської ОТГ: «Якщо вибудувати правильний підхід: прозорий, ефективний, то ми самі ж будемо переконувати інвесторів, що з нами можна працювати».

Та експерти вважають, щоб не зупинився поступ після нещодавнього прийняття законопроекту №5520, на черзі ухвалення низки інших – зокрема і внесення змін до Конституції у частині децентралізації.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

«Буковина»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...