У Харкові обговорили розвиток медицини в об’єднаних громадах
Розвиток первинної медичної допомоги в об’єднаних громадах та управління ресурсами для забезпечення якісних медичних послуг стали головною темою дводенного семінару, організованого Програмою U-LEAD спільно з Харківською експертною групою підтримки медичної реформи.
Захід, що відбувся 6—7 березня 2017 року в Харкові, відвідали майже 100 учасників, серед яких були медичні працівники, представники 30 об’єднаних територіальних громад з 18 областей, керівництво Міністерства охорони здоров’я України, Харківської обласної державної адміністрації, представники міжнародних організацій, проектів та дипломатичних представництв, обласних центрів розвитку місцевого самоврядування і неурядових організацій, а також вітчизняні та міжнародні експерти.
«Мета Програми U-LEAD – підтримати ОТГ в набутті ними нових для себе обов’язків і повноважень та сприяти налагодженню партнерських зв’язків і мереж на всіх рівнях управління, – зазначила Аня Фішер, керівниця відділу секторальної децентралізації U-LEAD. – Головним є надання кращих послуг, що відповідають потребам громад».
Під час семінару учасники мали нагоду ознайомитись зі станом реалізації реформи первинної ланки медицини та заходами, запланованими Міністерством охорони здоров’я України на 2017 рік, краще зрозуміти суть та механізм функціонування госпітальних округів, а також дослідити різні можливості отримання коштів для розбудови власної медичної інфраструктури, покращення якості медичних послуг та залучення молодих фахівців до роботи в закладах первинної медичної допомоги ОТГ.
Звертаючись до присутніх, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив: «Ми дуже багато працюємо з ОТГ, тому що віримо: медична реформа здійснюється одночасно на двох рівнях: на національному, де встановлюються певні правила гри, національні пріоритети і механізми, та на рівні місцевого самоврядування, де відбувається практичне впровадження реформи. Саме тому місцеве самоврядування для нас є ключовим партнером».
Під час практичних сесій представникам ОТГ було запропоновано набір інструментів, розроблених Харківською експертною групою, за допомогою яких вони змогли визначити оптимальну форму організації мережі первинної медичної допомоги, створити фінансову модель практики сімейного лікаря та почати розробку інвестиційного плану, спрямованого на розвиток місцевої медичної інфраструктури з урахуванням потреб та фінансових можливостей ОТГ.
За підсумками семінару було складено резолюцію, яка після доопрацювання та підписання всіма учасниками буде надіслана відповідним органам державної влади.

Теги:
ULEAD Павло Ковтонюк медицина медицина медицина
Область:
Харківська областьДжерело:
Програма U-LEAD

Поділитися новиною:
22 вересня 2023
Відбудують краще, ніж було: як відновлюється Баштанська громада за підтримки Програми USAID DOBRE
Відбудують краще, ніж було: як відновлюється...
Програма USAID DOBRE нещодавно підписала меморандум про співпрацю з Миколаївською обласною військової адміністрацією....
22 вересня 2023
У Львові завершився другий етап Майстерні LED BOOST
У Львові завершився другий етап Майстерні LED...
vs;Цього разу в ньому взяли участь представники 20 громад-партнерок Програми USAID DOBRE із Миколаївської,...
22 вересня 2023
Вакансія! Керівник/керівниця проєкту
Вакансія! Керівник/керівниця проєкту
Together with Avfall Sverige, SALAR International is implementing a program design-phase in Support to reforms for...
22 вересня 2023
МОН у партнерстві з Проєктом DECIDE розпочало обговорення стратегії реформи старшої профільної школи
МОН у партнерстві з Проєктом DECIDE розпочало...
19 вересня відбулася перша стратегічна сесія «Реформа старшої профільної школи», якою Міністерство освіти і науки...