Життя територіальних громад: а як у сусідів?
Факт утворення Сторожинецької територіальної об’єднаної територіальної громади, яку очолює Микола Карлійчук, мабуть, є показовим не тільки для Буковини, а й усієї України. Зважте самі: до ОТГ добровільно окрім міста увійшли ще 11 сіл. А це 35 тисяч населення й третина площі району. Громада офіційно розпочала діяти 18 грудня 2016 року.
Власне, Миколу Миколайовича, уродженця Кам’янки особливо представляти не потрібно. Свого часу він очолював Глибоцьку РДА. Отож, любязно погодився поділитись думками щодо нового територіального об’єднання і прийняв нас у своєму кабінеті у Сторожині.
— Гадаю, основне це те, що децентралізація — процес неминучий, влада на місцях повинна сама вирішувати нагальні проблеми. Звісно, при підтримці, а не втручанні держави, — передусім зазначив Микола Карлійчук, — і в це повірили люди, котрі потягнулись до новоутворення. Так, одразу до вершин нам не дотягнутись, перші два з половиною місяця вже оголили багато складнощів, навіть спротив з боку тих чи інших відповідальних районних очільників. Однак, пасувати перед цим усім аж ніяк не будемо. І то не лише моє переконання, а й колишніх сільських голів — нині старост, з якими разом працюємо.
Із тих населених пунктів, що увійшли в ОТГ, тільки три села є самодостатніми. Це Панка, Банилів, Комарівці. Решта, за словами Миколи Миколайовича, треба підтягувати. Цьогорічний бюджет об’єднаної громади визначений у сумі 154 млн.грн., з яких власних надходжень планується отримати 52млн. Зрозуміло, не густо. Тож, без суттєвого фінансування з Києва не обійтись.
Початок весни, як ніщо інше, поставив завдання облаштування доріг, зокрема у селах. На це виділено 1,8 млн.грн. А те, що роботи не будуть відкладатись, засвідчила і та обставина, коли під час нашої розмови із Миколою Карлійчуком до кабінету зайшли фахівці, котрі остаточно погоджували з керівником договір на ремонт доріг у селах.
З тими чи іншими питаннями, що потребували швидкого вирішення, до очільника раз за разом звертались люди. Звісно, ми із розумінням переривали розмову з Миколою Миколайовичем, приймали його вибачення. Сподіваємось, ще буде нагода невдовзі поговорити з ним і в більш спокійній обстановці. На завершення хочеться додати ще два факти: із потеплінням за рахунок ОТГ всім малозабезпеченим громадянам будуть поорані городи. І, мабуть, найсуттєвіше: до Сторожинецької ОТГ, за інформацією Миколи Карлійчука, прагнуть увійти також ще ряд сіл, серед яких Череш, Буденець, Старі Бросківці, Жадова. Нехай час позитивно прокоментує ці наміри, як і попередні загалом.
Область:
Чернівецька областьГромади:
Сторожинецька міська об’єднана територіальна громада Сторожинецька територіальна громадаДжерело:
«buknews»
Поділитися новиною:
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...
28 вересня 2023
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...
З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...
28 вересня 2023
«Агенції регіонального розвитку повинні...
Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...